Sa meča na San Siru / - FOTO: TWITTER/AC MILAN
29/01/2023 u 14:31 h
Milojko ĆukovićMilojko Ćuković

Katastrofa Milana, petarda Sasuola na "San Siru"

Fudbaleri Milana poraženi su na "San Siru" od Sasuola 5:2 u meču 20. kola italijanske Serije A

Šampion Italije doživio je pravu katastrofu na svom terenu i još jednom potvrdio lošu formu u poslednje vrijeme.

Sasuolo je do vođstva došao u 19. minutu kada je pogodio Georgi Defrel na dodavanje Berardija.

Samo dva minuta kasnije gostujući tim udvostručio je prednost kada je pogodio Vavide Fratezi, a Berardi ponovo upisao asistenciju.

Milan je u 24. minutu uspio da prepolovi zaostatak kada je pogodio Olivije Žiru na dodavanje Davidea Kalabrije.

Sasuolo do 3:1 dolazi u 30. minutu kada je pogodio sjajni Domeniko Berardi.

Već na startu drugog poluvremena Sasuolo dolazi do ubjedljivih 4:1, a ovoga puta sa penala je pogodio Arman Lorente.

Petarda je pukla u 79. minutu kada je Mateus Enrike pogodio, a Berardi upisao i treću asistenciju.

Milan je uspio da ublaži poraz koliko toliko sjajnim golom Divoka Origija u 81. minutu.

Nakon ovog poraza Milan zauzima četvrto mjesto sa 38 bodova, dok lider Napoli ima 50, ali i meč manje.