Sa meča Junajted - Brajton / - FOTO: TWITTER/UNITED
07/08/2022 u 16:53 h
DAN portalDAN portal

Košmaran početak Junajteda, Brajton slavio na "Old Trafordu"

Fudbaleri Mančester junajteda izgubili su od Brajtona na svom Old Trafordu sa 2:1 u meču 1. kola engleske Premijer lige

Ni dolazak novog trenera Erika ten Haga nije izliječio boljke engleskog velikana koji je nastavio tamo gdje je stao prošle godine.

Gostujuća ekipa povela je u 30. minutu kada je pogodio Paskal Gros.

Isti igrač samo devet minuta kasnije još jednom je šokirao Junajted i donio svom timu 2:0.

Kristijano Ronaldo prvo poluvrijeme je presjedio na klupi, a u igru je ušao u 53. minutu umjesto Freda.

Dvije ogromne prilike za Junajted propustio je Markus Rašford, ali su domaći uspjeli da stignu do pogotrka i to zahvaljujući autogolu Mek Alistera u 68. minutu.

Ipak, Junajted nakon tog gola nije uspio da dođe barem do boda iako je konstantno pritiskao rivala.

Do remija na startu šampionata stigao je Lester i to pred svojim navijačima odigravši sa Brentfordom 2:2.

Golove za "Lisice" postigli su Timoti Kastanj u 33. i Kirnan Djuzberi Hol u 46. minutu.

Pogodak za Brentford postigao je Ivan Toni u 62. minutu, a onda je Džoš Dasilva donio bod toj ekipi u 86.

20. april 2024 01:06