24/11/2021 u 22:23 h
ДАН порталДАН портал

Сити преокренуо против ПСЖ-а и прошао даље, и Реал у осмини финала!

И вечерас се играју мечеви петог кола Лиге шампиона и то у групама А, Б, Ц и Д

Од 18 и 45 одиграна су два дуела. У оквиру групе Ц Ајакс је у Истанбулу срушио Бешикташ резултатом 2:1. Водио је домаћи тим голом Гезала у 22. минуту, а изједначење гостима донио је Але у 54. Побједу Копљаницима обезбиједио је исти играч поготком у 69.

У тој групи Спортинг је у Лисабону био бољи од Борусије из Дортмунда 3:1. Голове за зелено-бијеле постизали су Гонцалвеш (два пута) и Поро.

У оквиру групе Д Интер је код куће савладао Шахтјор са 2:0 у Милану и обезбиједио пласман у осмину финала. Оба гола за Нероазуре постигао је Един Џеко у 62. и 67. минуту.

Реал је сигурним тријумфом од 3:0 на гоствању Шерифу из Тираспоља обезбиједио пласман у осмину финала. Голове за Мадриђане постигли су Алаба у 30, Крос у 45. и Бензема у 56. минуту.

У групи А, у дербију вечери, Манчестер сити је код куће након преокрета надиграо Пари Сен Жермен. Водили су гости од 50. минута голом Килијана Мбапеа, али је онда услиједио преокрет. Стријелци за "Грађане" били су Рахим Стерлинг у 63. и Габи Жезус у 76. минуту за пролазак енглеског клуба у осмину финала. Упркос поразу и ПСЖ је остварио пласман у осмину финала.

У тој групи Лајпциг је са 5:0 био бољи од Клуб Брижа-

Коначно, у групи Б, Ливерпул, који је раније остварио пласман даље, вечерас је на "Енфилду" надиграо Порто са 2.0 головима Тијага Алкантаре у 52. и Мохамеда Салаха у 70. минуту.

Милан је до побједе стигао против Атлетико Мадрида у гостима и то са минималних 1.0. Једини погодак постигао је Жуниор Месијас у 87. минуту. У последњем колу три клуба ће се борити за пролазак даље из ове групе.

Промјене резултата и стријелце можете пратити уживо на нашем порталу.

Група А

Манчестер сити - ПСЖ 2:1 (Стерлинг 63‘, Жезус 76‘ - Мбапе 50‘)

Клуб Бриж - Лајпциг 0:4 (Нкунку 12‘, Форсберг 17‘, 45‘, Силва 27‘)

Табела: Манчестер сити 12, ПСЖ 8, Клуб Бриж 4, Лајпциг 4.

Група Б

Ливерпул - Порто 2:0 (Алакнтара 52‘, Салах 70‘)

Атлетико Мадрид - Милан 0:1 (Месијас 87‘)

Табела: Ливерпул 12, Порто 5, Атлетико Мадрид 4, Милан 4.

Група Ц

Бешикташ - Ајакс 1:1 (Гезал 22‘ - Але 54‘, 69‘)

Спортинг - Борусија Дортмунд 3:1 (Гонцалвеш 30‘, 39‘, Поро 81‘ - Мален 93‘)

Табела: Ајакс 15, Спортинг 9, Борусија Дортмунд 6, Бешикташ 0.

Група Д

Интер - Шахтјор 2:0 (Џеко 62‘, 67‘)

Шериф - Реал Мадрид 0:3 (Алаба 30‘, Крос 45‘, Бензема 56‘)

Табела: Реал Мадрид 12, Интер 10, Шериф 6, Шахтјор 1.

Дерби вечери игра се на "Етихаду" гдје се састају Манчестер сити и Пари Сен Жермен.

Реал Мадрид гостује Шерифу у Тираспољу, док ће Ливерпул на "Енфилду" дочекати Порто.

20. april 2024 14:41