Са меча Ливерпул - Атлетико / - Фото: Твитер
03/11/2021 u 23:00 h
ДАН порталДАН портал

Атлетико без шанси на "Енфилду", Лајпциг до бода против ПСЖ-а у 92. минуту!

И вечерас су се играли мечеви четвртог кола Лиге шампиона и то у групама А, Б, Ц и Д

Од 18 сати и 45 минута одиграна су два дуела. Милан је у оквиру групе Б одиграо 1:1 са Портом на "Сан Сиру". Водио је Порто од шестог минута голом Дијаза, а изједначење и реми Милану донио је Калулу у 61. минуту.

У тој групи одигран је и дерби вечери на "Енфилду" у коме је Ливерпул био бољи од Атчетико Мадрида 2.0. Гоплове за "Редсе" постигли су Жота у 13. и Мане у 22. минуту. Треба напоменути да је Атлетико од 36. минута играо са играчем мање када је искључен Фелипе.

Табела: Ливерпул 12, Порто 5, Атлетико 4, Милан 1

Такође од 18 и 45 одигран је дуел групе Д између Реала и Шахтјора у мадриду, а шпански великан славио је са 2:1. Водили су "Краљевићи" голом Карима Бенземе у 14. минуту, али је пораванао Фернандо у 39. Побједу Реалу донио је Бензема другим голом на мечу у 61. минуту.

У тој групи Интер је као гост био бољи од Шерифа у Тираспољу 3:1 головима Брозовића у 54, Шкрињара у 66. и Санчеза у 84. минуту.

Табела: Реал Мадрид 9, Интер 7, Шериф 6, Шахтјор 1

У групи А Манчестер сити је код куће био бољи од Клуб Брижа резултатом 4:1. Голове за "Грађане" постигли су Фоден у 15, Марез у 54, Стерлинг у 72. и Жезус у 92'.

У оквриу те групе ПСЖ је као гост одиграо 2:2 са Лајпцигом. Водили су домаћи голом Нкункуа у осмом минуту, а преокрет "Свецима" донио је Вајналдум головима у 21. и 40. минуту. Ипак, бод домаћем тиму донио је Шобошлај у 92. минуту.

Табела: Сити 9, ПСЖ 8, Клуб Бриж 4, Лајпциг 1

Коначно, у групи Ц, Спортинг је код куће надиграо Бешикташ са 4:0. Два пута је стријелац био Гонцалвеш, док су по једном погађали Паулињо и Сарабија.

У истој групи Ајакс је са играчем више надиграо Борусију у Дортмунду са 3:љ головима Тадића, Халера и Класена, док је стријелац за домаће био Ројс.

Табела: Ајакс 12, Борусија 6, Спортинг 6, Бешикташ 0

Група А

Манчестер сити - Клуб Бриж 4:1 (Фоден 15', Марез 54', Стерлинг 72', Жезус 92' - Стонс 17' (АГ))

Лајпциг - ПСЖ 1:2 (Нкунку 8' - Вајналдум 21', 40')