Будућност посустала у финишу / - фото: АБА/Драгана Стјепановић
20/11/2021 u 22:56 h
ДАН порталДАН портал

„Плави” били у игри 37. минута

Партизан – Будућност 75:66 (20:13, 21:17, 12:18, 22:18)

Дворана: „Штарк арена” у Београду. Гледалаца: 8.944. Судије: Матеј Болтаузер, Дамир Јавор, Сашо Петек (Словенија).

ПАРТИЗАН: Куруц 3 (2-1), Пантер 2 (2-2), Ледеј 11 (4-4), Загорац 1 (2-1), Аврамовић 17 (4-4), Копривица 2, Дангубић, Смаилагић 20 (2-1), Милетић, Мур 3 (1-1), Глас 12 (4-3), Мадар 4 (2-2).

БУДУЋНОСТ: Кобс 16 (1-1), Атић 4 (2-1), Шеховић, Мицов 11, Баровић, Сили 21 (8-8), Николић 1 (2-1), Јагодић-Куриџа 5, Вајли 3 (2-1), Поповић 5 (4-3).

Кошаркаши Будућности поражени су од Партизана у дербију деветог кола АБА лиге.

Изабраници Александра Џикића ни једном нису водили у „Штарк арена”, али су били у игри до 37. минута, када је услиједила серија некадашњег европског шампиона од 11:0

Домаћини су меч отворили серијом 9:2, а Зек Ледеј је 59 секунди до одласка на одмор поставио резултат првог полувремена 41:30, што је уједно била највећа предност „црно-белих” током прва два квартала.

Након паузе су „плави” заиграли много боље, дозволили противнику само шест поена за првих осам минута треће четвртине, серијом 10:1 су пришли на минус два 42:44, затим тројком Дениса Џерома Силија и на минимални заостатак (45:46).

Млади Грегор Глас је потом погодио неколико тешких шутева за три поена (шутирао три од пет ван линије 6,75), па је тим Жељка Обрадовића на старту последње четвртине одмакао на 56:48.

Нису се Подгоричани предавали, тројком Ди Џеј Силија су пришли на 56:58 у 37. минуту.

Било је међутим то све од гостију.

Суад Шеховић и другови нису погодили неколико отворених шутева за тотали преокрет.

Затим је плеј Београђана, Алекса Аврамовић, показао какав је одбрамбени играч, украо је три лопте након којих су он и Куруц постизали лаке поене, а када су Зек Ледеј и Ален Смаилагић комплетирали серију домаћих 11:0 на семафору је писало максималних плус 13 за Партизан (69:56), два и по минута прије краја.

18. april 2024 21:25