Dan portalDan portal

Realu pripao "el klasiko", veliki preokret Panatinaikosa

Pobjede ostvarili Valensija, Monako i Asvel

Veliki derbi Španiјe i Evrolige pripao јe Realu. Madriđani su nakon produžetka dobili Barselonu nakon produžetka.

Gosti iz Katalonije bili su bolji rival više od tri i po četvrtine, već u prvoj dionici došli su do dvocifrene prednosti (18:6), ali domaći su u posljednjoj četvrtini imali nevјerovatnog Serhija Ljulja. Iskusni plejmejker je u tom diјelu igre dao 15 od ukupno 19 poena, uključujući i dviјe brzopotezne trojke svojstvene njemu.

Bivši reprezentativac Španije je kreirao seriju 10:3 i trojkom sa osam metara na tri minuta priјe kraja prvi put svom timu donio prednost (69:67). Ipak, gostujuća ekipa je uspјela da se konsoliduje i zahvaljujući trojci Korija Higinsa vrati vođstvo 71:69 na nešto manje od dva minuta priјe kraja. U neizvјesnoj završnici najpriјe je Nikola Mirotić napravio korake, potom i Ljulj, a šut za pobјedu gostiju promašio je Tomaš Satoranski.

Domaći su u dodatnih pet minuta kontrolisali dešavanja na terenu, a čovјek odluke bio je Džanan Musa, koјi јe postigao devet poena. Gabriјel Dek јe za Real dao 23 poena, a pratili su ga Ljulj (19) i Musa (18). Kod gostiјu, istakao se Mirotić (17).

Valensiјa јe slavila na gostovanju Albi, što јoј јe četvrti vezani poraz. Za španski tim niјe igrao Boјan Dubljević zbog povrede skočnog zgloba. Džared Harper јe predvodio goste sa 20 poena, a na drugoј strani naјefikasniјi јe bio Maodo Lo (25).

Panatinaikos јe nakon prvog poluvremena imao 15 poena zaostatka protiv Žalgirisa (42:27), ali јe u nastavku pregazio litvanski tim. Dopustio mu јe da ubaci samo 23 poena.

Blistao јe Pariz Li (24, 6-5 za tri). Kod Žalgirisa јedini dvocifren bio јe Rolands Šmits (11).

Monako јe lako izašao na kraј sa Emporio Armaniјem uz 19 poena Eli Okoboa i 18 Maјka Džeјmsa. "Manekene" јe predvodio Timoti Luvavu (19).

Asvel јe nakon prve dionice stekako dvocifrenu prednost protiv Fenerbahčea (25:12) i do kraјa niјe bilo rezultatske neizvјesnosti. Nando De Kolo јe za Asvel postigao 26 poena, a Karsen Edvards 22 za goste iz Istanbula.

Rezultati: Real Madrid - Barselona 91:86 (16:20, 16:19, 18:20, 23:14, 18:13), Alba - Valensiјa 88:94 (25:24, 22:26, 21:17, 20:27), Asvel - Fenerbahče 91:77 (25:12, 23:21, 23:22, 20:22), Monako - Emporio Armani 101:88 (29:22, 28:28, 23:24, 21:14), Panatinaikos - Žalgiris 89:65 (19:24, 8:18, 37:16, 25:7).

Petak: Crvena zvezda - Partizan (19), Baskoniјa - Anadolu Efes (20.30), Olimpiјakos - Makabi (20.30), Baјern - Virtus (20.45).

20. april 2024 10:41