Sa meča Hrvatska - Brazil / - FOTO: TWITTER/HNS
09/12/2022 u 18:48 h
DAN portalDAN portal

Čudo zvano Hrvatska - Brazil ide kući, "Vatreni" su u polufinalu!

Fudbaleri Hrvatske plasirali su se u polufinale Svjetskog prvenstva

Nevjerovatni "Vatreni" su opet uspjeli da slave nakon penala. Rezultat u regularnom toku bio je 0:0, zatim su u produžecima viđena dva pogotka, po jedan na obje strane, pa se posle 1:1 uščo u penale.

Tu je Hrvatska sa 4:2, a ukupnih 5:3 stigla do velike pobjede.

U prvom poluvremenu nismo vidjeli naročito zanimljiv fudbal. Hrvatska nije bila raspoložena za napad, ali je zato jako dobro stajala u odbrani.

Stanje se u drugom poluvremenu zanačajno promijenilo.đBrazil je već u 47. minutu veliku pansu posle jedne gužve u šesnaestercu, ali je Livaković intervenisao.

Veliku priliku imao je i Nejmar u 54. minutu, ali je Livaković skinuo i to.

U 66. minutu Paketa je bio izglednoj prilici za Brazil, ali je ponovo odbranio sjajni Livaković.

I u finišu meča prijetio je Nejmar, pa nakon njega Rišarlison i Militao, ali je Livaković svaki put izlazio kao pobjednik.

Hrvatska za 90 minuta nije uputila nijedan šut na gol rivala, ali je zahvaljujući takvoj igri izborila produžetke.

Kada se činilo da će Hrvatska izdržati i u prvom produžetku, na scenu je stupio sjajni Nejmar koji je na sistenciju Pakete promiješao odbranu Hrvatske i pogodio u 106. minutu za vođstvo "Karioka".

Kada se činilo da je sve izgubljeno za Hrvatsku ukazao se Bruno Petković. Igrao se 117. minut kada je pomenuti igrač zatresao mrežu rivala i donio Hrvatima penale.

Opet je u penal ruletu Hrvatska imala mnogo više koncentracije od rivala. Vatreni su pogodili četiri penala, Brazil dva. Livaković je odbranio jedan šut, a Markinjos je pogodio stativu i ispisao kraj svojoj selekciji.

Najava

Hrvati u meč sa Brazilom ulaze kao autsajderi jer su "Karioke" veliki favoriti i predviđa im se i samo finala.

"Vatreni" su imali jako težak meč protiv Japan u osmini finala gdje su prošli tek nakon boljeg izvođenja penala nakon što je bilo 1:1 u regularnom toku.

Brazil je sa druge strane lako odradio posao protiv Švajcarske i ispratio ih sa čak šest golova u mreži.

Hrvatska će pokušati da ponovi uspjeh od prije četiri godine kada su dogurali do velikog finala.

23. april 2024 22:09