Fudbaleri Francuske / - FOTO: EQUIPE DE FRANCE/TWITTER

Francuska na krilima Žirua i Mbapea savladala Poljsku i otišla u četvrtfinale!

Fudbaleri Francuske plasirali su se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Kataru

Francuska je večeras u osmini finala bila bolja od Poljske 3:1.

Aktuelni svjetski šampioni odigrali su jako dobar meč i zasluženo došli do četvrtfinala.

U prvom poluvremenu "Trikolori" su bili bolji, ali su i Poljaci imali dvije dobre šanse. Naročito se ističe ona u 38. minutu kada je nakon šuta Kaminskog odlično branio Ugo Ljoris.

Francuska je povela u 44. minutu kada je strijelac bio sjajni Olivije Žiru. Ovo je bio 52. njegov pogodak u nacionalnom dresu, čime je postao najbolji strijelac u istoriji "Trikolora".

Francuzi su do 2:0 stigli u 74. minutu, a ovoga puta strijelac je bio Kilijan Mbape.

Brzonogi fudbaler PSŽ-a pogodio je i u 91. minutu i donio 3:0 svojoj selekciji. Bio je to njegov peti pogodak na ovom šampionatu, a ukupno deveti na Mundijalima.

Poljaci su smanjili na 3:1 golom Roberta Levandovskog sa penala u 99. minutu.

Francuzi će u četvrtfinalu igrati sa boljim iz duela Engleska - Senegal.

Aktuelni šampion svijeta, Francuska, favorit je duelu sa Poljacima.

Sve osim pobjede i prolaska "Trikolora" dalje bilo bi veliko iznenađenje.

Pobjednik ovog duela u četvrtfinalu će se sastati sa boljim iz meča Engleska - Senegal.

20. april 2024 17:23