Sa meča Japan - Hrvatska / - FOTO: FIFA.COM
05/12/2022 u 18:46 h
DAN portalDAN portal

Livaković heroj Hrvatske, "Vatreni" nakon penala srušili Japan i otišli u četvrtfinale!

Fudbaleri Hrvatske plasirali su se u četvrtfinale Svjetskog šampionata u Kataru

Hrvatska je večeras nakon izvođenja penala savladala Japan sa ukupnih 4:1. Rezultat u regularnom toku i nakon produžetaka bio je 1:1.

Hrvati će u četvrtfinalu igrati sa boljim iz duela Brazil - Južna Koreja.

Japan je izuzetno dobro izgledao u prvom poluvremenu u kome je imao nekoliko opasnih napada.

Takva igra Samurajima se isplatila u 43. minutu kada je mrežu Hrvatske pogodio Daizen Maeda.

Hrvati su do poravnanja došli praktično iz ničega i to u 55. minutu kada je pogodio iskusni Ivan Perišić na dodavanje Dejana Lovrena.

U nastavku su obje selekcije igrale prilično oprezno, pa je regularni tok utakmice okončan rezultatom 1:1 i ušlo se u produžetke.

U produžecima, tačnije u prvom, vidjeli smo samo jednu dobru priliku i to za Japan kada je tukao Mitoma u 105. minutu, a Livaković dobro odbranio. Nakon što nije bilo pogodaka pobjednika su odlučivali penali.

U penal ruletu Hrvatsi su bili bolji, tačnije, njihov heroj je bio Domagoj Livaković koji je odbranio čak tri penala. "Vatreni" su realizovali tri, a Japanci jedan.

Najava

Selekcija Hrvatske ponovo je blizu ostvareneja jako dobrog rezultata.

"Vatreni" su na prošlom prvenstvu dogurali do finala gdje su izgubili od Francuske, a njihova težnja je da ponove sličan uspjeh.

Iznenađenju se nada i Japan koji je u grupnoj fazi bio bolji od Španije i Njemačke i sa velikim ambicijama ulazi u ovaj meč.

25. april 2024 02:58