Podgorica open / - FOTO: MINA
04/12/2022 u 18:10 h
DAN portalDAN portal

Podgorica open – Paljuševiću i Krivokapiću zlatna medalja

Članovi podgoričkog stonoteniskog kluba Luča, Pjetro Paljušević i Đuro Krivokapić, osvojili su zlatnu medalju u ekipnoj konkurenciji, drugog takmičarskog dana međunarodnog turnira za osobe sa invaliditetom Podgorica open

Oni su bili zlatni u spojenim kategorijama 6 i 7, a u finalu slavili su protiv Emira Muminovića i Edina Šahmana iz Bosne i Hercegovine (BIH).

Pobjedničko postolje kompletirale su članovi Luče, Milijana Ćirković i Slobodan Mihajlović.

Bronzane medalje, od članova Luče, osvojili su i

Slobodanka Gurešić i Samra Kojić (klasa 2-5), kao i Dejan Bašanović i Uroš Gugolj (klasa 8-10).

U klasi 2-5 najbolji su bili Goran Perlić i Vladan Petković iz Srbije, a u finalu slavili su protiv drugog tima Srbije koji čine Nebojša Ilić i Nenad Mitrović.

Zlatni u klasi 8-10 bili su Hamed Podbišćanin, Srđan Šćekić i Nebojša Kitić iz Srbije, koji su finalu savladali ekipu Bosne i Hercegovine, u sastavu Haris Eminović, Ivica Vidiček i Kasim Cerić.

Bronzana je bila Hrvatska, za koju su nastupali Ivana Medvedović i Sanda Vidović.

Stonoteniseri Luče prvi takmičarski dan završili su sa devet medalja – dvije zlatne, tri srebrne i četiri bronzane.

Zlatne medalje juče su osvojili Pjetro Paljušević (klasa 7) i Slobodanka Gurešić (2-5), dok su srebrni bili Uroš Gugolj (8), Đuro Krivokapić (6) i Samra Kojić (2-5).

Branzanim medaljama okitili su se Dejan Bašanović (9-10), Miljan Cerović (8), Igor Mijović (6) i Milijana Ćirković (6-10).

Turnir u sportskoj sali Osnovne škole Novka Ubović okupilo je više od 40 stonotenisera iz Hrvatske, Srbije, Bosne i Hercegovine, Makedonije i Crne Gore.

Organizatori turnira bili su Stonoteniski klub osoba sa invaliditetom Luča i Udruženje paraplegičara Podgorica, a igran je pod pokroviteljstvom Glavnog grada i uz podršku Paraolimpijskog komiteta i Ministarstva sporta i mladih.

Turnir je odigran povodom 3. decembra, Međunarodnog dana osoba sa invaliditetom, a u susret Danu Oslobođenja Podgorice.

24. april 2024 10:38