Moćna Danska srušila Francusku i treći put zaredom postala šampion svijeta!

Rukometaši Danske postali su šampioni svijeta

Danci su večeras u velikom finalu u Štokholmu nadigrali Francusku 34:29.

Tako je ova selekcija stigal do treće uzastopne titule šampiona svijeta, dok us Francuzi ostali na šest zlatnih odličja.

Danska je jako dobro započela utakmicu i već na samom startu se odlijepila na plus tri, 5:2. Imali su Danci u nastavku meča konstantno plus tri ili četiri gola prednosti.

Takva igra viđena je sve do finiša prvog poluvremena kada je proradila odbrana, ali i napad Francuza koji su spustili zaostatak, pa su Danci na poluvremenu imali samo plus jedan 16.15.

Drugo poluvrijeme počelo je onako kako su Francuzi poželjeli jer su stigli do poravnanja 16:16. Ipak, uslijedio je ubrzo odgovor Danske koja je otišla na plus tri, 21:18.

Francuska je držala priključak, prilazila na minus jedan, ali je ponovo Danska u finišu odigrala bolje.

Danci su u finiši otišli na plus pet, a na kraju su, može se reći i rutinski došli do pobjede.

Najefikasniji u pobjedi Danske bio je Rasmus Lauge sa 10 golova, dok je Pitlik postigao devet.

Kod Francuske najbolji je bio Remili sa šest golova.

Najava

Ove dvije sjajne selekcije, velesile svjetskog rukometa, bez poraza su stigle do velikog finala.

Danska će imati priliku da osvoji treću uzastopnu titulu šampiona svijeta, dok će Francuzi igrati za sedmo zlato na planetarnim smotrama.

Ove dvije selekcije drugi put će se sastati u finalima SP. Prvi put su igrale 2011. godine, takođe u Švedskoj, kada je Francuska trijumfovala 37:35.

Podsjetimo, ranije večeras, Španija je u borbi za treće mjesto nadigrala 39:36.

20. april 2024 14:57