Vuk Lazović / - FOTO: SASA PAHIC SZABO/KOLEKTIFF
22/01/2023 u 16:56 h
DAN portalDAN portal

Poraz za kraj SP, "Lavovi" izgubili i od Slovenije

Rukometaši Crne Gore poraženi su od Slovenije 31:23 u poslednjem meču glavne faze Svjetskog šampionata

Selektor Zoran Roganović odlučio je da na parket izvede mlađe igrače, što je najviše i kumovalo ubjedljivom porazu u meču koji po nas nije imao rezultatski značaj jer smo od ranije izgubili šanse za četvrtfinale.

Loše je naša selekcija započela meč, pa su Slovenci u uvodnim minutima konstantno podizali prednost i u jednom momentu vodili 9:2.

Uslijedio je nešto bolji period igre "Lavova" sredinom poluvremena kada smo prilazili i na minus četiri, ali su "Zmajčeki" u samom finišu ponovo stekli sigurnu prednost i na veliki odmor otišli sa plus sedam, 15:8.

Ni u drugom poluvremenu se nipta značajnije nije mijenjalo jer su Slovenci konstantno imali prednost,

Naši mladi igrači nisu uspijevali ozbiljnije da zaprijete rivalu, pa su "Zmajčeki" došli do sigurne pobjede.

Najefikasniji u našem timu bio je Risto Vujačić sa pet golova, dok su po četiri postigli Simić, Lasica i Kaluđerović.

U pobjedničkom timu istakao se Vlah sa šest golova.

Najava

Za "Lavove" je ovo ujedno i poslednji meč na šampionatu jer su ranije izgubili sve šanse za plasman dalje.

Crna Gora je na startu glavne faze izgubila ubjedljivo od Francuske i tada su sve šanse za prolazak u četvrtfinale otišle u nepovrat.

Zatim je uslijedio i poraz od Poljske čime su definitivno izgubljene šanse za plasman u kvalifikacije za Olimpijske igre.

Meč sa "Zmajčekima" na kraju SP će biti stvar prestiža i lijepa prilika da Crna Gora prikaže dobru igru.

24. april 2024 01:43