Novak Đoković / - FOTO: TWITTER/AUS OPEN
25/01/2023 u 11:51 h
Milojko ĆukovićMilojko Ćuković

Novakov tenis sa druge planete, počistio i Rusa i otišao u polufinale

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale Australijan opena

Novak je danas u četvrtfinalnom okršaju nadigrao Rusa Andreja Rubljova sa 3:0, po setovima 6:1, 6:2, 6:4.

Opet je srpski as odigrao meč poput onoga iz osmine finala kada je počistio sa terena Aleksa de Minora. Ni danas se nije puno zadržao na Rod Lejver areni pokazavši fantastičan nivo igre.

Đoković je stigao do 26. uzastopne pobjede u Melburnu čime se izjednačio sa legendarnim Andreom Agasijem.

Prvi set je Novak odradio maestralno. Do brejka je došao u četvrtom gemu i poveo 3:1, a servis je protivniku oduzeo i u sedmom gemu za 6:1 i 1:0.

Mnogo je griješio Rubljov i u drugom setu. Novak je sve to znalački koristio, pa je do dva brejka stizao u petom i u sedmom gemu za 6:2 i 2:0 u setovima.

Đoković je već na startu trećeg seta oduzeo servis rivalu. Posle toga srpski as je sigurnim servisima prilično lako stigao do 6:4 i konačnih 3:0.

Novak će u polufinalu igrati protiv Amerikanca Tomija Pola, dok se u drugom polufinalu sastaju Stefanos Cicipas i Karen Hačanov.

20. april 2024 10:23