
Zato je odbornik PES-a Dražen Petrić, koji je i poslanik u državnom parlamentu, postavio pitanje da li je legitimno da Suljević obavlja poziciju predsjednika SO.
– Legitimno bi bilo da više ne budete predsjednik SO. Nelogično je da na državnom nivou vršite vlast sa onima protiv kojih ste u lokalnom parlamentu. Mi nikoga ne ucjenjujemo, niti vršimo pritisak, i samo tražimo da se aktuelna vlast provjeri – kazao je Petrić.
Suljević je odgovorio da ne treba uzimati BS u bilo kakve političke trgovine.
– Mi nijesmo ničiji privezak ili satelit. Radili smo i do sada samostalno, tako ćemo raditi i ubuduće. Ne pristajemo na bilo kakve ucjene sa bilo čije strane. Možemo i hoćemo da sarađujemo sa svima u interesu građana, kako Bijelog Polja, tako i Crne Gore. Zasad smo u koaliciji na opštinskom nivou sa DPS-om, SD i SDP-om i dok god budemo vršili vlast u interesu građana tako će i biti – rekao je Suljević.
Odbornik SDP-a Adnan Striković kazao je da neće ni rušiti ni formirati vlast sa strankama kao što je Nova srpska demokratija.
– Nije u redu da PES ucjenjuje BS da izađe iz vlasti u Bijelom Polju – naveo je Striković.
Predsjednik Opštine Petar Smolović, inače kadar DPS-a, tvrdi da vlast u Bijelom Polju funkcioniše odlično i da je dokaz za to i činjenica da je budžet za prošlu godinu realizovan u skoro stopostotnom iznosu.
– Ne očekujem da se bilo šta mijenja kada je u pitanju funkcionisanje sadašnje koalicione vlasti i čvrsta koalicija ostaje do lokalnih izbora – naglasio je Smolović.
Коментари (0)
Оставите свој коментар