Goran Tripković / foto: Služba zaštite i spasavanja Nikšić
11/09/2025 u 12:23 h
DAN portalDAN portal
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
StoryEditor

Poplave u Nikšiću, voda prodrla i u podrume Doma za stare

Veliko nevrijeme sinoć je pogodilo i Nikšić. Obilne padavine prouzrokovale su poplave uglavnom podrumskih prostorija u kućama i zgradama na više lokacija, a najteže stanje je u Domu za stare gdje su podrumi u svakom paviljonu poplavljeni.

Kako je kazao načelnik Službe zaštite i spašavanja Goran Tripković, sinoć, negdje od 23 sata počeli su da se javljaju građani sa više lokacija kojima je bilo potrebno crpljenje vode, uglavnom iz podrumskih prostorija.

U pitanju su bile privatne kuće, stambene zgrade i javne ustanove u opštini Nikšić.

- Broj intervencija je veliki, imali smo preko 20 intervencija. Sve smo vršili po prioritetu, odnosno po našoj procjeni šta je najugroženije. Trenutno imamo pumpe na 50 lokacija i crpimo vodu. Nažalost, najugroženiji je Dom za stare, gdje su podrumske prostorije u svakom paviljnu poplavljene. Sistem je takav da čim je došla voda u Dom morala je da se isključiti struja, tako da mi pokušavamo da vodu crpimo iz tih prostorija da bi se struja uključila korisnicima staračkog doma - naglasio je Tripković.

Što se tiče trenutnog stanja, ono je kaže stabilno, ali čim počne kiša da pada, dobijaju pozive.

- Nemamo informacije da bilo koji vodotok napušta svoje korito, tako da trenutno nema ugroženih ljudskih života. Što je najvažnije, ukoliko ne bude jake kiše, mislimo da ćemo tokom dana sve staviti pod kontrolu, završićemo sve ove objekte koji su trenutno ugroženi - kazao je Tripković.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
04. decembar 2025 15:51