Detalj iz Andrijevice / Darko Jovović
23/12/2023 u 07:58 h
Darko JovovićDarko Jovović
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
StoryEditor

Pripremljeno privremeno finansiranje budžeta za sjednicu SO Andrijevica

Odluka će se naći pred odbornicima na zasjedanju zakazanom za 28. decembar

Sekretarijat za finansije, ekonomiju i lokalne javne prihode ponudio je lokalnom parlamentu na usvajanje odluke o privremenom finansiranju budžeta Opštine Andrijevica za period januar – mart 2024. godine. Odluka će se naći pred odbornicima na zasijedanju zakazanom za 28. decembar. U obrazloženje odluke navodi se da se zbog neusvajanja rebalansa budžeta za tekuću godinu nijesu stekli uslovi za donošenje odluke o budžetu Opštine Andrijevica za narednu godinu, te da je zbog toga na usvajanje ponuđena odluka o privremenom finansiranju.

– Privremene mjesečne planove primitaka i izdataka budžeta Opštine Andrijevica za period januar – mart 2024. godine donijeće predsjednik Opštine na predlog Sekretarijata za finansije, ekonomiju i lokalne javne prihode – navodi se u pripremljenoj odluci o privremenom finansiranju.

Predsjednik Opštine Željko Ćulafić kaže da je u datim okolnostima odlika o privremenom finansiranju budžeta jedino moguće rješenje.

– Zbog neodgovornog odnosa određenog broja odbornika nije usvojen rebalans budžeta, tako da nijesmo prije 31. decembra, što propisi nalažu, mogli da stavimo na dnevni red odluku o budžetu za narednu godinu. U cilju daljeg funkcionisanja lokalne uprave sačinili smo odluku o privremenom finansiranju. Ukoliko ni ona ne prođe na skupštinskom zasijdanju, onda ću ja, kao predsjednik opštine, shodno propisima koji to dozvoljavaju, donijetu tu istu odluku – pojasnio je Ćulafić.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu

Коментари (0)

Још нема објављених коментара

Оставите свој коментар

  1. Региструјте се или пријавите на свој налог
26. mart 2025 03:48