Свечана сједница СО Колашин / -Милован Нововић
29/08/2025 u 08:25 h
Milovan NovovićMilovan Novović
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
StoryEditor

Svečanom sjednicom lokalnog parlamenta Kolašin obilježio dan Opštine: Grad koji djelima spaja prošlost i budućnost

Svečanom sjednicom lokalnog parlamenta održanoj u Centru za kulturu, Opština Kolašin obilježila je je juče svoj Dan. Tom prilikom govoreno je o dosadašnjim postignućima i planovima za budućnost.

Predsjednik Skupštine opštine Kolašin, Vasilije Bulatović, istakao je značaj ovog dana kao praznika Kolašina.

– Slavimo Kolašin – grad koji nije samo mjesto na karti, već prostor susreta, trajanja i pripadanja. Grad koji je znao da čuva sebe u trenucima kada je trebalo stajati na braniku slobode, ali i da otvori vrata putnicima, umjetnicima i radoznalcima. Ovdje se potvrđuje da mapa nije teritorija,ono što vidimo na planovima, kartama i sajtovima, ne odražava sve ono što grad jeste – njegov duh, njegovu energiju i život koji se odvija svakog dana. U tom spoju postojanosti i otvorenosti leži posebnost našeg Kolašina - poručio je Bulatović.

image

Награђени

-Милован Нововић

On je dodao da vrijednost ovog grada nije u posjedovanju materijalnih dobara, već u ostavljenom nasljeđu – znanju, djelima i ljubavi prema zajednici.

- Generacije Kolašinaca svojim radom su ostavile trag koji govori o njihovoj privrženosti ovom mjestu. Jedni su otišli u svijet, noseći svoj grad u srcu, drugi su ostali da grade ovu zajednicu, a treći su došli iz drugih krajeva i u Kolašinu pronašli dom koji ih je prihvatio otvorena srca. Svi zajedno čine jednu veliku porodicu, jer Kolašin pripada svima koji ga osjećaju svojim - naglasio je Bulatović.

Čestitke povodom Dana opštine Kolašin

On je istakao i važnost uloge Skupštine opštine kao institucije koja treba da povezuje, a ne dijeli.

– Glas svakog odbornika pretače se u obavezu prema građanima.Trudimo se da razlike ne stvaraju podjele jer ni jedna investicija ili projekat ne mogu nadomjestiti izgubljeno povjerenje među ljudima. Naš zadatak je da omogućimo da grad živi, da ljudi stvaraju, i da svaki pojedinac osjeti da pripada zajednici - zaključio je predsjednik lokalnog parlamenta.

Uručene Plakete i priznanja

Predsjednik Petko Bakić uručio je Plakete Opštine Kolašin Draženu Draškoviću i Darku Dožiću. Drašković je višedecenijski dopisnik dnevnog lista "Pobjeda" i 40 godina prvi čovjek Košarkaškog kluba(KK) Gorštak, a Dožić jedan od osnivača Internacionalnog Tango kampa, koji se u Kolašinu ovog ljeta održao po 11. put
Priznanje za najboljeg studenta završne godine fakulteta pripalo je Nemanji Bojiću, dok je Gala Dulović proglašena za najbolju učenicu završnih razreda srednje škole. Za najbolje učenice završnih razreda osnovne škole proglašene su Maša Medenica, Ena Čepić i Anastasija Rakočević koja je dobila i nagradu za najbolju učenicu završnog razreda niže muzičke škole. Nagrada za najboljeg mladog sportistu pripala je Andriji Bulatoviću.

U ime nagrađenih zahvalio se Dražen Drašković je kazao da nagrada obavezuje da se voli i pripada Kolašinu.

- Hoćemo Kolašin grad naših ponosnih biografija i ponosnog trajanja-kazao je Drašković.

Predsjednik Opštine Petko Bakić podsjetio je da je u peridu od godinu dana u Kolašinu učinjeno mnogo.

– Prošlo je godinu dana posvećenih gradu koji volimo i kojeg vodimo. Gradu koji je naša sadašnjost i budućnost, naša tradicija, naša porodica, naše vjerovanje da smo zbog grada kojem pripadamo drugačiji i bolji. Godinu dana našeg Kolašina riječima, brojevima, planovima, filmskim kadrovima...Nastavljamo dalje. Već 29.avgusta čekaju nas zadaci, poslovi,obaveze. Nastavljamo započeto, počinjemo novo. Spremni da Kolašinu omogućimo razvoj, a njegovim građanima bolji život. Nastavljamo sa radom, pripremamo nove projekte i ulaganja koja će osigurati razvoj Kolašina i bolji život za sve naše građane - rekao je Bakić.

Milatović: Kolašin ima potencijal da postane primjer održivog razvoja

On je dodao da Dan opštine predstavlja i povod za sjećanje na prethodne generacije i obavezu da se njihovo nasljeđe čuva i prenosi.

– Na nama je da to nasljeđe ne rasipamo već da ga prenosimo i nadograđujemo i predamo budućim pokoljenima. Pred nama su novi izazovi i nove šanse da unaprijedimo život u Kolašinu. Da otvorimo prostor za nova ulaganja i učinimo ga gradom gdje se svi osjećaju sigurno i imaju perspektivu za sebe i svoju porodicu. Da budu ponosni što ovdje žive i pripadaju - poručio je Bakić.

Svečanosti su prisustvovali brojni zvaničnici, predstavnici javnog i kulturnog života, a program je upotpunio bogat kulturno-umjetnički sadržaj.

 

 

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
06. decembar 2025 02:56