EVakuisano 11 osoba u Opštini Danilovgrad / - VOLIM DANILOVGRAD
07/01/2026 u 08:07 h
DAN portalDAN portal
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
StoryEditor

Tokom noći evakuisano još 11 osoba sa ugroženih područja u Danilovgradu

Služba zaštite i spašavanja Danilovgrad sinoć e izvršila evakuaciju još 11 lica sa područja pogođenih poplavama.

Devet osoba evakuisano je iz naselja Klikovače, dok su dvije osobe evakuisane iz Bandića.

Nadležne službe nastavljaju sa praćenjem situacije na terenu i preduzimaju sve potrebne mjere kako bi se zaštitila bezbjednost stanovništva, posebno u područjima uz vodotokove. Građani se pozivaju na oprez i poštovanje preporuka nadležnih organa.

Opštinske službe su izdale preporuke za stanovništvo na područjima pogođenim padavinama i izlivanjem površinskih vodotokova

Povećana količina padavina, povišeni vodostaji i izlivganje površinskih vodotokova i vodnih površina sa sobom nose rizik od ugrožavanja zdravlja ljudi i javljanja zaraznih bolesti iz niza razloga:

– često dolazi do prekida snabdijevanja higijenski ispravnom vodom za piće dok se oštećenjem vodovodnih i kanalizacionih mreža javlja mogućnost zagađenja vode za piće čime se stvaraju uslovi za širenje brojnih crijevnih, parazitarnih, kožnih i drugih zaraznih bolesti;

– dolazi do neadekvatnog uklanjanja čvrstog otpada, uključujući izlivanje kanalizacije i otpadnih voda;

– povećava se broj glodara što za vrijeme poplava predstavlja veliki rizik za zdravlje;

– postoji velika opasnost od povređivanja i izlaganja oštećenoj infrastrukturi (električne instalacije, prekinute cijevi i sl.).

Preporuke možete pročitati ovdje.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
07. januar 2026 08:33