
Rukovodilac radnih jedinica Komunalnog preduzeća "Lim" Senad Pačariz ističe da je uprkos enpormno niskim temperaturama, kompletna mehanizacija ovog preduzeća danonoćno na terenu i radi na raščišćavanju lokalnih putnih pravaca, a putari su u gradu angažovani na uklanjanju snijega i leda sa ulica i posipanju soli i rizle kako bi se osigurala bezbjednost pješaka i vozača. Pačariz naglašava da se sve aktivnosti obavljaju u okviru plana i programa definisanog za 2022. godinu.
– Od 15. novembra prošle godine pa sve do danas pratimo situaciju tokom 24 sata i intervenišemo tamo gdje je potrebno. Sve ulice u gradu i prigradskim naseljima naša služba je posula solju i rizlom, a gdje je bilo nepristupačno radili smo ručno. Stigli smo do Koritske visoravni, Vraneške doline, Sljepašnice, Kisjele vode i drugih mjesta gdje je bilo potrebno pružiti pomoć oboljelim sugrađanima. Nema nas toliko da istovremeno možemo biti na svim lokalitetima i putnim pravcima, tako da angažujemo radnike i mehanizaciju po prioritetima i u odnosu na potrebe određenih rejona – naglašava Pačariz i dodaje da je utvrđeno da preko 300.000 metara kvadratnih javnih površina, definisanih po rejonima i tačno po naseljima i ulicama, pripada Komunalnom preduzeću kada je u pitanju održavanje.
– Građani moraju da razumiju da se pri niskim temperaturama hvata pokorica leda na javnim površinama, iako je prethodno posipana so. Potrošili smo četiri do pet puta više soli za pet-šest dana nego za određeni zimski period, kako bi građani mogli bezbjedno da se kreću. Očišćen je i led sa gradskog trga što nam je prethodnih dana pričinjavalo veliki problem. Pridržavamo se i plana rada od 23 do sedam sati ujutro, pa smo više fokusirani na dionice prema Opštoj bolnici i svim naseljima u kojima ima uspona i leda. Inače, mi smo i ovog momenta prisutni u Vraneškoj dolini i drugim mjesnim zajednicama, na osnovu naloga koji dobijamo od Sekretarijata za stambeno-komunalne poslove i saobraćaj – objašnjava Pačariz.
Zamjera građanima zbog toga što ne priteknu u pomoć komunalcima i ne očiste snijeg ispred svojih kuća, poslovnih i drugih objekata.
– Pored čišćenja snijega i leda, radnici Komunalnog preduzeća redovno vrše i usluge pražnjenja javnih komunalnih posuda i sve to radimo u kontinuitetu – kaže Pačariz i apeluje na građane da imaju malo više razumijevanja kada je u pitanju rad zaposlenih u Komunalnom preduzeću.