foto: Vikipedija / - foto: Vikipedija
03/12/2021 u 12:19 h
DAN portalДАН портал
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
StoryEditor

Austrija dobila novog kancelara

- Stoga ću da oslobodim funkciju kancelara čim se unutar stranke postavi relevantan kurs - istakao je Šalenberg

Rukovodstvo Austrijske narodne stranke izabralo je ministra unutrašnjih poslova Karla Nehamera za novog predsjednika partije, a samim tim i za kancelara Austrije, saopšteno je iz te stranke.

Nehamer je bio zadužen za sprovođenje tvrdokorne imigracione politike bivšeg kancelara Sebastijana Kurca, koji je juče saopštio da se povlači iz politike, što je dovelo do toga da i kancelar Aleksandar Šalenberg najavi ostavku.

Šalenberg je juče izjavio da vjeruje da funkcije kancelara i lidera stranke treba da vrši jedna osoba, a da on ne želi da bude predsjednik partije, javio je Rojters.

- Stoga ću da oslobodim funkciju kancelara čim se unutar stranke postavi relevantan kurs -  istakao je Šalenberg.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
{"success":true,"message":null,"messages":null,"data":null,"logged_in":false}
02. april 2025 10:47