
MSC, najveća kontejnerska kompanija na svijetu, privremeno obustavlja dio svojih aktivnosti širom Južne Amerike jer kompanija vjeruje da uticaj međunarodne trgovine kokainom predstavlja preveliku prijetnju.
MSC Brazil je rekao brazilskim medijima da su „kriminalne radnje viktimizirale kompaniju, kupce i partnere i ugrožavaju njene operacije“.
Krijumčari koriste logistički lanac MSC-a, između ostalog, da sakriju kokain u kontejnerima neumješanih kompanija, koji se vadi u lučkim gradovima kao što su Roterdam i Antverpen, piše crimesite.
Kompanija je izdala saopštenje kupcima o mjerama. Još nije jasno šta će kompanija tačno raditi.
Najveća luka u Brazilu je u Santosu, na obali Sao Paula. To je važno središte za trgovinu drogom. Kroz luku prolazi 34 odsto vrijednosti brazilskog trgovinskog bilansa.
Godišnje kroz njega prođe oko 150 miliona tona proizvoda. Zbog toga je luka veoma atraktivna za trgovce koji žele da sve veći priliv kokaina iz Perua prebace preko Brazila.