U objavi na društvenoj mreži X, Sarkozi je podijelio djelove izdavačkog saopštenja kuće „Fajar", u kojem se citira njegov opis života iza rešetaka:
-U zatvoru nema šta da se vidi i nema šta da se radi. Zaboravljam tišinu koja je odsutna u zatvoru La Sante, gdje se toliko toga može čuti.
Kako navodi, buka u zatvoru je neprestana, a sam boravak uporedio je sa pustinjom — mjestom gdje čovek „jača kroz iskušenje".
Knjiga ima 216 strana, što je, primjećuju francuski mediji, nešto manje od 11 strana po svakom danu njegovog boravka u pritvoru.
Sarkozi je u zatvoru bio od 21. oktobra do 10. novembra, kada je Paricki apelacioni sud prihvatio argumente njegove odbrane i odobrio puštanje na slobodu uz sudski nadzor, prenosi BFMTV. Francusko državno tužilaštvo nije se protivilo odluci.
Saslušanje je trajalo nekoliko sati, a bivši predsjednik se oglašavao putem video-linka jer, kako piše list „Le Point", „zatvor Sante više ne pušta svoje zatvorenike ni za sudske postupke".
