FOTO: UNSPLASH / - POLICIJA
15/11/2025 u 21:39 h
DAN portalDAN portal
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
Slušaj vijest
StoryEditor

(VIDEO) Prevrnuo se autobus u Grčkoj: Ima povrijeđenih, vozač pokušao da izbjegne psa

Saobraćajna nesreća dogodila se večeras kod Volosa u Grčkoj kada se autobus prevrnuo nasred puta. U autobusu je u trenutku bilo 30 žena koje su se uputile ka manastiru u Kanali, u oblasti Magnisija.

Njih 12 je prevezeno u bolnicu sa lakšim povredama i nagnječenjima.

Prema svjedočenjima povrijeđenih, vozaču je iznenada na put istrčao pas, pa je naglo skrenu kako bi ga izbjegao, piše grčki portal Prototema.

Zbog tog manevra vozilo je izašlo iz svoje trake, proklizalo po kolovozu i prevrnulo se.

- U djeliću sekunde nestalo nam je svijetlo pred očima. Vozač je počeo da pravi nagle manevre da izbjegne psa i autobus je sletio s puta. One koje su sijedale na desnoj strani najviše su povrijeđene jer je autobus pao u kanal, ali i zato što smo mi sa lijeve strane popadale preko njih. Sve smo se posjekle na polomljena stakla. Nastala je panika - ispričale su žene koje su bile u autobusu u trenutku nesreće.

Prema informacijama vlasnika turističke agencije, autobus je kupljen prije oko mesec dana i ovo su bila jedna od njegovih prvih putovanja i ispunjava sve bezbjednosne standarde.

Na mjesto nesreće odmah su stigli policija, tri vatrogasna vozila i Hitna pomoć, a prolazni vozači su stali da pomognu.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
05. decembar 2025 22:19