Dmitrij Medvedev / - SHUTTERSTOCK
15/11/2022 u 20:14 h
DAN portalDAN portal
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
StoryEditor

Medvedev: U Rusiji ima dovoljno strane imovine da se kompenzuje ukradeno

Moraćemo da nepovratno zaplijenimo novac i imovinu privatnih investitora iz takvih država, mada oni i nisu odgovorni za budale iz njihovih Vlada - napisao je Medvedev na Telegram kanalu

Rusija će morati da bespovratno plijeni novac i imovinu privatnih investitora nekih država, ako na osnovu odluke Generalne skupštine Ujedinjenih nacija budu usvojena nacionalna akta o krađi ruske imovine, smatra zamjenik predsjedavajućeg Savjeta bezbjednosti Rusije Dmitrij Medvedev.

- Ukoliko na osnovu odluke GS UN koju su neprijateljske zemlje izvukle iz poznatog mjesta, budu usvojena nacionalna akta o krađi ruske imovine, nećemo imati izbora. Moraćemo da nepovratno zaplijenimo novac i imovinu privatnih investitora iz takvih država, mada oni i nisu odgovorni za budale iz njihovih Vlada - napisao je Medvedev na Telegram kanalu.

Prema njegovim riječima, takvih sredstava u Rusiji ima prilično.

- Njih (novca i drugih vrijednosti) ima po cijeloj zemlji, srećnim sticajem okolnosti, nešto više od 300 milijardi dolara. Dovoljno da se kompenzuje ono što je ukradeno Rusiji - istakao je on.

Zvaničnik je rezoluciju Ujedinjenih nacija o kompenzaciji štete Ukrajini nazvao nezakonitom odlukom.

Prethodno je Generalna skupština UN većinom glasova usvojila nacrt rezolucije o naknadi štete Kijevu.

Stalni predstavnik Rusije u UN Vasilij Nebenzja rekao je na sjednici da zapadne zemlje nastoje da iskoriste blokirana suverena sredstva Rusije kako bi nastavile sa isporukama i otplatom oružja koje je već dostavljeno Kijevu i nazvao je ovu mogućnost „očiglednom pljačkom".

(Sputnjik)

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
06. decembar 2025 04:30