On je naveo da u intervjuu za ukrajinski javni servis "Suspilne" da je ruska industrija dostigla vrhunac svoje moći, "poziciju koju i dalje uživa".
- U potpunosti ispunjavaju, a često i premašuju, svoje planove za proizvodnju raketa i dronova. Proizvodni planovi se ispunjavaju. Ako želite da ponovo čujete, ponoviću. Nažalost, ispunjavaju se - odgovorio je Budanov na pitanje o prognozama koje se konkretno tiču nastavka masovnih raketnih i bespilotnih napada na Ukrajinu.
On je naveo da su izjave ruskog i bjeloruskog rukovodstva u vezi sa premještanjem raketnog sistema "orešnik" u Bjelorusiju pokušaji zastrašivanja.
- Ovo su demonstrativne akcije. Rukovodstvo Bjelorusije i Ruske Federacije to radi na najdemonstrativniji mogući način. Ovo je nuklearno odvraćanje, tako se to zove. Odvraćanje – to je ključna fraza - naglasio je Budanov.
Prema njegovim riječima, Rusija će 2026. godine pokušati da preuzme potpunu kontrolu nad Donjeckom i Zaporoskom oblašću.
- Planovi Rusije su jasno ocrtani: pokušaj preuzimanja pune kontrole nad Donjeckom oblašću, maksimalno napredovanje u Dnjepropetrovskoj oblasti i nastavak operacija u Zaporoškoj i Hersonskoj oblasti. To su glavni ciljevi, zajedno sa povećanjem veličine sanitarnih (ili tampon) zona duž granice. U osnovi, ciljevi za 2026. godinu su Donbas i Zaporoška oblast - rekao je on, dodajući da je osvajanje cele Zaporoške oblasti san Rusa.
Budanov je takođe rekao da je ruski plan mobilizacije za ovu godinu predviđao regrutovanje 403.000 ljudi.
- Toliko su, ako se ne varam, sakupili do 2. decembra. To znači da će ispuniti svoj plan za oko 103 odsto. Plan za 2026. godinu je 409.000 - rekao je on, napominjući da je Rusija "do ovog trenutka svih ovih godina ispunjavala svoje planove mobilizacije".
