Požar u kompleksu suda Vang Fuk u Tai Pou odnio je 159 života i ostavio 79 povrijeđenih, uključujući desetak vatrogasaca, prema "South China Morning Postu".
Kao odgovor na tragediju, glavni izvršni direktor Džon Li Ka-čiu najavio je osnivanje nezavisnog odbora, kojim će predsjedavati sudija, kako bi istražio uzrok požara.
Li je takođe potvrdio da će se izbori za Zakonodavni Savjet zakazani za ovu nedjelju održati prema planu, opovrgavajući ranije nagađanja o potencijalnoj odgodi zbog katastrofe.
Zapaljivi materijali i raširena hapšenja
Preliminarni nalazi vlasti Hongkonga pokazuju da su lako zapaljivi stiropor i nekvalitetna građevinska mreža doprinijeli brzom širenju požara na sedam stambenih blokova, koji sadrže preko 1.900 stanova.
U brzoj regulatornoj reakciji, zvaničnici su naredili oko 300 zgrada širom grada da do subote uklone slične mreže za skele.
Pravni odgovor bio je jednako brz, s dosad hapšenjem 21 osobe, uključujući glavnog izvođača radova, inženjerskog konsultanta i podizvođača, prenosi "YeniSafak".
