Kako su prenijeli ianski mediji, u nedjelju uveče da su usluge pretraživanja Gugla ponovo dostupne i mobilnim i fiksnim internet korisnicima širom Irana.
Polu-zvanična iranska novinska agencija Tasnim je dan ranije objavila da će pristup globalnom internetu, koji je bio potpuno blokiran od 9. januara nakon izbijanja masovnih demonstracija praćenih nemirima i nasiljem, biti fazno vraćen.
Iranske vlasti su u petak ukinule zabranu na SMS komunikacije u koja je uvedena ubrzo nakon što su izbili masovni protesti širom Irana.
Neimenovani visoki zvaničnik iranskog ministarstva telekomunikacija rekao je u nedjelju da je prekid interneta nanio značajnu ekonomsku štetu onlajn provajderima u Iranu koja se procjenjuje i do 40 miliona dolara.
