Planirano je da se sastane s premijerom Benjaminom Netanijahuom i da kasnije tokom dana posjeti Zapadni zid u Jerusalemu.
Rubio je podijelio fotografiju na svom X nalogu na kojoj se vidi kako ga dočekuju novinari prije polaska za Jerusalem.
- Na putu sam za Jerusalem. Moj fokus biće na osiguravanju povratka talaca, pronalaženju načina da humanitarna pomoć stigne do civila i rješavanju prijetnje koju predstavlja Hamas. Hamas ne može nastaviti postojati ako je mir u regiji cilj - dodao je.
Osim sastanka s Netanijahuuom, Rubio bi trebalo da se sastane i s predsjednikom Isacom Herzogom, ministrom vanjskih poslova Gideonom Sa'arom, kao i s porodicama talaca. Iz Izraela će otputovati u London, gdje će se pridružiti predsjedniku Donaldu Trumpu tokom njegove posjete.
Pretpostavlja se da će jedna od tema u toku razgovora sa Netanijahuom biti i aneksija Zapadne obale, nakon što je Knesset (izraelski parlament) usvojio plan okupacije područja ovog dijela, kako izvještava Axios.
