Ilustracija / - EPA
03/03/2025 u 17:56 h
DAN portalDAN portal
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
Slušaj vijest
StoryEditor

Moskva trajno zabranila japanskom ministru spoljnih poslova ulazak u Rusiju

Rusija je danas uvela trajnu zabranu ulaska japanskom ministru inostranih poslova Takešiju Ivaji, kao odgovor na nastavak sankcija koje Japan uvodi Rusiji zbog rata u Ukrajini, prenosi Anadolija.

Rusko Ministarstvo spoljnih poslova saopštilo je da su na crnoj listi i japanski ambasador u Ukrajini Masaši Nakagome, bivši ambasador Kuninori Macuda i visoki zvaničnici Japanske agencije za međunarodnu saradnju (JICA).

Zabrana ulaska u Rusiju uvedena je i čelnicima velikih japanskih korporacija, uključujući IHI Corporation, ISUZU Motors, Prodrone i Ciberdine. Moskva je optužila Tokio da sprovodi antiruski kurs pod pritiskom Zapada i upozorila na dalje posljedice ako Japan nastavi svoju restriktivnu politiku.

Putin traži od FSB-a da pojača kontraobavještajne aktivnosti u Rusiji

Japan je uveo više paketa sankcija Rusiji od početka rata u Ukrajini 2022. godine, ciljajući na zvaničnike, finansijske institucije i ključne industrije.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu

Коментари (0)

Још нема објављених коментара

Оставите свој коментар

  1. Региструјте се или пријавите на свој налог
14. mart 2025 16:42