
Pozivajući se na egipatske izvore u Vašingtonu, londonska novinska agencija navodi da je Pentagon nedavno upozorio egipatske vojne zvaničnike da bi mogao početi da ograničava vojnu pomoć ako Kairo ne ispoštuje i ne prihvati Trampov plan.
Konkretno, izvori kažu da bi zalihe potrebne za rutinsko održavanje i rezervni dijelovi za oružje mogli biti napadnuti.
Tramp je 25. januara prvi put predložio da Egipat i Jordan prihvate Palestince iz Gaze. U danima koji su uslijedili, predložio je američko preuzimanje Gaze i potencijalno trajno raseljavanje Palestinaca iz enklave bez prava na povratak, prenosi Kliks.
On je nastavio da insistira na tome da će se i Jordan i Egipat složiti, iako je egipatsko ministarstvo spoljnih poslova ranije ove nedelje saopštilo da planira da predstavi alternativnu viziju za rekonstrukciju Gaze koja osigurava da Palestinci ostanu na svojoj zemlji.
Коментари (0)
Оставите свој коментар