Masud Pezeškijan / - VAHID SALEMI/GULIVER/AP PHOTO
14/01/2026 u 10:45 h
DAN portalDAN portal
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
Slušaj vijest
StoryEditor

Pezeškijan: Protesti rezultat neispunjenih ekonomskih zahtjeva, mogli su da budu izbjegnuti

Predsjednik Irana Masud Pezeškijan izjavio je da su protesti u Iranu rezultat neispunjenih ekonomskih zahtjeva i da bi demonstracije širom zemlje mogle da budu izbjegnute da su ranije uzeti u obzir zahtjevi građana.

Govoreći na sastanku sa ministrom ekonomije i njegovim zamjenicima, Pezeškijan je naglasio potrebu da se ekonomskim problemima pristupi "hitno i decentralizovano". Takođe je rekao da vlasti moraju da prate zahtjeve trgovaca, pijačara i drugih slojeva društva kako bi pronašle rješenja za njihove zabrinutosti.

The New York Times: Iran spreman i za rat i za pregovore

Naveo je da bi planovi ekonomskog razvoja trebalo da se prošire izvan prijestonice, posebno u južne lučke gradove.

Protesti su izbili krajem decembra 2025. godine zbog pogoršanja ekonomske situacije i prerastaju u širi izazov vlastima koje vladaju Iranom od Islamske revolucije 1979.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
19. januar 2026 13:23