Boris Džonson  / - PC
11/05/2022 u 18:27 h
DAN portalДАН портал
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
StoryEditor

Potpisan ugovor kojim se Velika Britanija obavezuje da će braniti Švedsku

Očekuje se da će se Džonson kasnije slično obavezati i prema Finskoj, kada se sastane sa predsednikom Saulijem Ninistom

Velika Britanija je obećala da će braniti Švedsku ako bude napadnuta, a premijeri te dve države Boris Džonson i Magdalena Anderson potpisali su sporazum o bezbijednosti.

Švedska i Finska odlučuju o pridruživanju u NATO nakon početka ruske invazije na Ukrajinu 24. februara.

Očekuje se da će se Džonson kasnije slično obavezati i prema Finskoj, kada se sastane sa predsjednikom Saulijem Ninistom.

Britansko-švedski sporazum će učvrstiti odbranu sjeverne Evrope, suočenu sa ponovnim prijetnjama, rekao je Džonson i dodao da će pomoći bilo da se radi o katastrofi, ili vojnom napadu.

Anderson je rekla da je „ruski predsjednik Vladimir Putin mislio da može da izazove podjele, ali je postigao suprotno. Danas ovdje stojimo ujedinjeniji nego ikad“.

Kremlj je upozorio na vojne i političke posledice ako Švedska i Finska odluče da se pridruže NATO-u.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
{"success":true,"message":null,"messages":null,"data":null,"logged_in":false}
01. april 2025 09:51