- Amerika neće biti domaćin strancima koji slave smrt naših sugrađana - napisao je Rubio u objavi na društvenoj mreži Iks.
Rubio je naglasio da je poništavanje viza u toku i upozorio sve koji u Sjedinjenim Država borave na osnovu vize, a slave ubistvo Kirka, da će biti deportovani.
Ova objava uslijedila je, kako navodi Juronjuz, nakon sličnog upozorenja zamjenika državnog sekretara Sjedinjenih Država Kristofera Landaua prošle nedjelje.
- Želim da naglasim da stranci koji glorifikuju nasilje i mržnju nisu dobrodošli u našoj zemlji - napisao je Landau na društvenim mrežama.
Čarli Kirk ubijen je 10. septembra dok se obraćao studentima na Univerzitetu u američkoj sveznoj državi Juti. Osumnjičeni Tajler Robinson, uhapšen je a protiv njega je podignuta optužnica za ubistvo.
