Vijetnam nevrijeme / - HAU DINH/GULIVER/AP
26/08/2025 u 08:56 h
DAN portalDAN portal
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
StoryEditor

Tri osobe poginule, 13 povrijeđeno u naletu tajfuna Kadžiki u Vijetnamu

Tri osobe su poginule, a 13 je povrijeđeno u naletu tajfuna Kadžiki, saopštile su danas vijetnamske vlasti.

Tajfun je sa mora stigao do kopna u ponedjeljak, sa vjetrovima koji su dostizali brzinu od 130 kilometara na sat, skidajući krovove sa hiljada kuća, a prekinuto je i snabdijevanje strujom za više od 1,6 miliona ljudi.

Obilne kiše danas su pogodile zemlju. Vlasti su upozorile na moguće bujične poplave i klizišta u osam provincija.

image

Vijetnam nevrijeme

- HAU DINH/GULIVER/AP

Naučnici navode da klimatske promjene izazvane ljudskim djelovanjem dovode do intenzivnijeg i nepredvidivijeg vremenskog ponašanja, povećavajući rizik od poplava i oluja, posebno u tropskim predjelima.

image
- GULIVER VIA IMAGO/VCG
image
- GULIVER VIA IMAGO/VCG

Nakon što je pogodio Vijetnam, Kadžiki je oslabio i dalje se kreće ka sjeveru Laosa sa obilnim kišama.

U Vijetnamu je više od 100 osoba poginulo ili nestalo kao posljedica prirodnih katastrofa u prvih sedam mjeseci ove godine, prema podacima Ministarstva poljoprivrede.

image
- GULIVER VIA IMAGO/VCG
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
05. decembar 2025 22:19