- Njujork nije doživio oluju ovih razmjera u poslednjoj deceniji - upozorio je Mamdani na konferenciji za novinare, pozivajući stanovnike da "izbjegavaju sva nepotrebna putovanja".
Suočen sa očekivanim obilnim sniježnim padavinama i jakim vjetrovima, najnaseljeniji grad u SAD proglasio je vanredno stanje i uveo zabranu putovanja od 21.00 večeras do podneva u ponedeljak.
To će rezultirati zatvaranjem svih ulica, autoputeva i mostova u Njujorku za sav saobraćaj, uključujući automobile, kamione, skutere i električne bicikle, rekao je gradonačelnik Njujorka i dodao da će neka neophodna i hitna putovanja biti dozvoljena.
Vlasti grada Njujorka očekuju danas pogoršanje vremenskih uslova sa velikim snežnim padavinama.
- U gradu se očekuje između 45 i 60 centimetara snega, a u nekim oblastima čak i do više od 70 centimetara - rekao je Mamdani i dodao da se očekuju i jaki vjetrovi.
Škole će ostati zatvorene u ponedeljak, a grad ulaže značajne resurse kako bi pomogao onima kojima je potreban smejštaj, dodao je gradonačelnik.
U Bostonu su vlasti proglasile "upozorenje na snijeg" i najavile zatvaranje škola u ponedeljak.
U tom gradu se očekuje do 60 centimetara snijega, rekla je danas gradonačelnica naznačila je u nedelju gradonačelnica Mišel Vu (Michelle Wu).
Nacionalna meteorološka služba upozorila je da se očekuju obilne sniježne padavine, jaki vjetrovi i poplave na istočnoj obali SAD.
Već je otkazano više od 3.500 letova, a aerodromi u Njujorku su najviše pogođeni.
Jaka zimska oluja je već krajem januara zahvatila taj region i veći dio juga SAD, gdje je poginulo više od 100 ljudi.
