/ -EPA EFE
06/09/2025 u 15:29 h
DAN portalDAN portal
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
StoryEditor

Đorđo Armani u posljednjem intervjuu otkrio za čim je najviše žalio u životu

Italijanski modni dizajner Giorgio Armani preminuo je u 91. godini života. U svom posljednjem intervjuu, koji je dao za "The Financial Times" nekoliko dana prije smrti, otvoreno je govorio o svom životu, karijeri i jedinoj stvari za kojom žali. Armani je priznao da je tokom života previše vremena posvetio poslu, a premalo ljudima koje je volio

"Ne bih rekao da sam bio radoholičar, ali je istina da sam radio mnogo. Vjerujem da je posvećen rad ključan za uspjeh. Ipak, ono što mi je danas najveće žaljenje jeste to što sam previše vremena proveo radeći, a premalo uz prijatelje i porodicu", kazao je Armani.

Govorio je i o budućnosti svoje modne kuće nakon njegove smrti. Naglasio je da je proces nasljeđivanja pažljivo isplaniran.

"Odlučio sam da postepeno prenosim odgovornosti koje sam lično obavljao na one kojima najviše vjerujem i koji su mi najbliži", rekao je.

Strah od usamljenosti bio je tema koju je Armani ranije već spominjao. U jednom intervjuu iz 2020. godine za The Guardian, priznao je: "Plaši me osjećaj usamljenosti. Ne mogu reći da nešto posebno žalim, ali kada bih mogao ponovo da proživim svoj život, više bih se posvetio prijateljima i porodici".

Armanijeva modna imperija bila je izuzetno uspješna, godišnje je ostvarivala prihod od 2,7 milijardi dolara, dok se vrijednost njegovog ukupnog bogatstva procjenjivala na više od 12,1 milijardu dolara. Osim modne odjeće i dodataka, njegovo poslovno carstvo obuhvatalo je i parfeme, kozmetiku, namještaj, knjige, pa čak i čokolade i cvijeće.

Prema dostupnim informacijama, Armani je nasljednike birao pažljivo. Među njima se nalaze njegova sestra Rosanna, dvije nećakinje, jedan nećak, dugogodišnji saradnik i blizak prijatelj Leo Dell'Orco, kao i jedna humanitarna fondacija. Svi su već ranije bili uključeni u upravljanje kompanijom i nalaze se u njenom upravnom odboru. Prema statutu koji je Armani uspostavio 2016. godine, dionice kompanije će biti raspodijeljene među njima.

Njegove nećakinje i nećak već obavljaju visoke funkcije unutar modne kuće, što ukazuje na to da je Armani budućnost svoje kompanije povjerio porodici i najbližim saradnicima.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
05. decembar 2025 23:57