03/08/2024 u 21:23 h
D.B.D.B.

Srbija bljesnula kada je najpotrebnije

Srpski vaterpolisti nadigrali domaćina i plasirali se u četvrtfinale OI

Vaterpolo reprezentacija Srbije ostvarila je ujedljiv trijumf protiv Francuske (15:8) u četvrtom kolu grupe B na Olimpijskim igrama u Parizu. ,,Delfini" su odigrali gotovo savršen meč, te u svakoj četvrtini bili bolji od ,,Trikolora".

Zanimljivo je da su izabranici Uroša Stevanovića u prve tri četvrtine slavili identičnim rezultatom 4:2. Jedini trzaj Francuza bio je prilazak na dva razlike (8:6) u trećoj dionici, ali je potom Srbija sa tri vezana pogotka riješila pitanje pobjednika.

U ekipi dvostrukih uzastopnih olimpijskih šampiona izdvojili su se Dušan Mandić, Sava Ranđelović, Nemanja Ubović i Radislav Drašović sa po dva pogotka, dok je na golu briljirao golman Radoslav Filipović sa 12 odbrana. U redovima domaće selekcije dva puta su se u strijelce upisali Tomas Vernu i Mehdi Marzuki.

Iz grupe B među najboljih osam plasirali su se još, prvoplasirana Španija, te Australija i Mađarska.

19. septembar 2024 03:01