
Ova aktivnost nije vezana isključivo za Siti kvart gdje su nedavno postavljeni novi kontejneri i gdje su građani mogli vidjeti komunalne policajce, već za sve djelove grada. Kako je kazao Radenko Radenović, načelnik Komunalne policije, čistoća je jedan od bitnijih segmenata komunalnog reda koji utiče na kvalitet života u gradu, te da je neophodno angažovanje svih službi i građana kako bi se i održala.
– U proteklom periodu smo kontinuirano upozoravali građane na zabranu odlaganja otpada na javnim površinama što, očigledno nije dalo adekvatne rezultate. Kako bi se red mogao, a i mora se održavati i ovoj oblasti, poštujući i primjenjujući zakonitosti, Služba komunalne policije preduzima radnje iz svoje nadležnosti, a u konkretnom slučaju radi se, ne o čuvanju već o sprovođenju komunalnog nadzora, u ovoj oblasti koji traje 24 sata sedam dana u sedmici - rekao je Radenović.
On istiće da službenici Službe komunalne policije obilaze različite lokacije na teritoriji grada.
– Ova aktivnost nije vezana isključivo za lokaciju Siti kvart gdje su postavljeni novi kontejneri, već službenici Službe komunalne policije tokom sprovođenja nadzora obilaze različite lokacije na teritoriji glavnog grada. Kako bi nadzor buo uspješan lokacije koje se obilaze, kao i termine obilaska, unaprijed ne saopštavamo. Naša je obaveza, što smo radili i u prethodnom periodu, da najprije upozoravamo građane na poštovanje čistoće, a naravno u skladu sa zakonskim odredbama, one koji se o poštovanje tog reda ogluše i sankcionišemo - kazao je Radenović.
Komentari (0)
Ostavite svoj komentar