Miloš Krstović / -M.VUJISIć
11/02/2026 u 14:47 h
Andrijana DabanovićAndrijana Dabanović
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
Slušaj vijest
StoryEditor

Krstović: Problem postoji između PES-a i ZBCG

U ovom trenutku nijedna inicijativa za skraćenje mandata Skupštini Glavnog grada nije pristigla u skupštinsku proceduru, niti je Pokret za Podgoricu kontaktiran povodom bilo kakve zvanične inicijative, saopštio je za "Dan" Miloš Krstović, odbornik Pokreta za Podgoricu.

Njegova izjava uslijedila je nakon najave Evropskog saveza da će inicijativu za skraćenje mandata Skupštini Glavnog grada pokrenuti u skupštinsku proceduru.

– Ne bih komentarisao nezvanične najave u medijima. Što se tiče trenutne političke situacije, želim da naglasim da smo bili i ostali konstruktivan partner u aktuelnoj većini. Za nas je ključno da se Glavni grad razvija započetom dinamikom i da rješenja koja su od direktnog interesa za građane, poput Odluke o subvenciji produženog boravka za djecu od prvog do trećeg razreda bude usvojena i realizovana na nivou Glavnog grada. Kako trenutno vidimo, problem postoji unutar odnosa između PES-a i koalicije ZBCG - rekao je Krstović.

Krstović je naveo da će Pokret za Podgoricu i dalje ostati konstruktivan partner po pitanjima koja su za njih od suštinske važnosti i koja se tiču interesa građana.

– Ukoliko dođe do bilo kakvih inicijativa ili eventualne prekompozicije vlasti, prema takvoj situaciji ćemo se adekvatno i odgovorno odnijeti - naveo je Krstović.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
11. februar 2026 14:47