Govorilo o beskonačnosti u matematici i poeziji / -
20/12/2024 u 15:48 h
Mićko VujisićMićko Vujisić
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
Slušaj vijest
StoryEditor

Matematičko-književno veče u OŠ „Novka Ubović“: Uz pomoć lenjira do umjetnosti

Učenici su pokazali magiju, kako se od pravih linija uz pomoć lenjira i boja, dolazi do prave umjetnosti, saošteno je iz škole

Učenici šestog i sedmog razreda OŠ "Novka Ubović" su organizovali matematičko-književno veče. Kako navode iz škole djeca su govorila stihove koje su pisali na časovima matematike posvećene njihovom nastavniku.

– Govorilo se o beskonačnosti i njenom značaju kako u matematici, tako i u poeziji. Učenici su pokazali magiju, kako se od pravih linija uz pomoć lenjira i boja, dolazi do prave umjetnosti. Kako se preko stihova, uz emociju i znanje matematika radi srcem, ali i kako se jedno hladno decembarsko veče može ugrijati isprepletano umjetnosti riječi i niza brojeva. Učenici su dobili zahvalnice za rad i trud za sve vrijeme pripreme i realizacije – saopštili su iz škole.

 

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu

Коментари (0)

Још нема објављених коментара

Оставите свој коментар

  1. Региструјте се или пријавите на свој налог
14. april 2025 03:19