Stanovnici Ulice Gojka Radonjića prinuđeni da parkiraju na kaldrmi / -M.L.V.
14/07/2021 u 08:20 h
Milica Vujisić, Danijela LjucovićMilica Vujisić, Danijela Ljucović
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
StoryEditor

Mještani dijela Stare varoši nemaju parking, a na ulici zabranjeno parkiranje

Prinuđeni smo da parkiramo ovdje, iz Komunalne inspekcije su dolazili da nas upozoravaju. Ne možemo kola ostavljati na Koniku ili u neko drugo naselje, a ovdje živimo, kaže Mišo Vukčević

Stanovnici dijela Ulice Gojka Radonjića u Staroj varoši su u potpuno bezizlaznoj situaciji jer nemaju mjesta za parking, a u ulici je parkiranje zabranjeno. Zbog toga im stižu opomene da ći „pauk“ početi da im odnosi vozila. Kažu da su se obraćali nadležežnim institucijama, ali im do sada niko odgovorio.

Mišo Vukčević navodi da su se mještani obraćali Glavnom gradu, Komunalnoj inspekciji, Sekretarijatu za saobraćaj i pisali peticiju da se nađe rješenje za parking, ali da im niko nije odgovorio.

image

Mišo Vukčević

-M.L.V.

– Prinuđeni smo da parkiramo ovdje, iz Komunalne inspekcije su dolazili da nas upozoravaju. Ne možemo kola ostavljati na Koniku ili u neko drugo naselje, a ovdje živimo. Neka nađu rešenje mi smo za svaki dogovor. Ulica je trebalo da bude jednosmjerna do pola, ali zašto nije ne znam – kazao je Mišo Vukčević.

Mještanin Dragan Vukčević navodi da nemaju parking u blizini i da ne mogu auto satviti u dzep.

image

Dragan Vukčević

-M.L.V.

– Da se napravi barem jednosmjerna ulica bilo bi bolje. Trebalo bi da imamo označen parking za naša auta. Ovdje se parkiraju ljudi i iz ostalih naselja i idu da završavaju poslove i to ometa saobraćaja. Najmanje je naših kola. Komunalna inspekcija je dolazila i stavljala opomene, pa smo slali dopise. Htjeli su da nas kažnjavaju, a nemam gdje drugo da se parkiram – kaže Dragan Vukčević.

Starosjedilac Spomenko Čabarkapa ističe da je u ulici postavljen znak zabrana parkiranja i zaustavljanja, ali da stanari nemaju alternativu jer parkinga nema.

image

Spomenko Čabarkapa

-M.L.V.

– Ova ulica je napravljena kao i sve, prvo se uradi, pa kad se sve završi onda se gledaju potrebe građana, a trebalo bi da se sve isplanira prema našim potrebama. Prijete da će doći „pauk” da nam ukloni vozila. Mi samo želimo svoja prava na parking. Mislim i da ova kaldrma nije funkcionalna,jer je za starije ljude opasna i kao i majke sa bebama – istakao je Čabarkapa.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
{"success":true,"message":null,"messages":null,"data":null,"logged_in":false}
27. mart 2025 01:55