
Novoj većini u Skupštini opštine Nikšić ove godine slijedi usvajanje niza odluka kojima će, kako tvrdi predsjednik SO Nemanja Vuković, poboljšati ukupni ambijent u opštini i status građana. U razgovoru za "Dan" Vuković ističe da u ovoj godini planiraju realizaciju više projekata koji će doprinijeti i smanjenju nezaposlenosti.
– Nikšić je, nažalost, već duže vrijeme grad iz kojeg se odlazi. Mi, kao nova lokalna uprava, želimo da zaustavimo taj trend. Međutim, jasno je koliko je to zahtjevan cilj, a bitan segment za njegovo postepeno ispunjenje svakako jeste i smanjenje stope nezaposlenosti – podvlači Vuković.
U domenu smanjenja nezaposlenosti Vuković napominje projekat "Zajedno od znanja do posla", koji realizuju preko programa EU, a u okviru kojeg će 60 mladih ljudi proći četvoromjesečnu obuku na radu. Polovina će nastaviti da radi još pola godine, a po završetku programa Vuković se nada da će mnogi ostati da rade.
– Uskoro ćemo formirati biznis-zonu i planski urediti lokaciju duž korita rijeke Gračanice, kako bismo omogućili olakšice i privukli investitore koji će otvoriti nova radna mjesta. Svakako, jedan od najvažnijih poduhvata nove vlasti jeste Regionalni reciklažni centar, koji bi, osim rješavanja problema nelegalnog odlaganja otpada u znatnoj mjeri popravio i "sliku" Nikšića kada je riječ o zaposlenosti – ističe Vuković.
Vuković napominje da se nova postavka u Opštini, formirana prije devet mjeseci, odmah suočila sa dugogodišnjim neriješenim problemima, poput deponije Mislov do koju će morati da saniraju i da naprave Regionalni reciklažni centar. Vuković ističe da je renomirani konzorcijum iz Holandije zainteresovan za sanaciju deponije po najsavremenijim standardima.
– Deponija Mislov do, koja postoji gotovo 20 godina i koja je oko šest kilometara udaljena od centra grada, gorući je ekološki problem Nikšića i jedan od problema sa kojima se nova vlast uhvatila ukoštac praktično već od prvog dana. Nakon što projekti budu završeni, znaće se i koliko će sanacija deponije koštati a onda bismo, u konsultaciji sa građanima, donijeli odluku u šta će biti pretvoren prostor na kome se trenutno ona nalazi – najavio je Vuković.
Naslijeđeni problem su i psi lutalice koji su konstantna opasnost za građane, a opterećenje za gradski budzet. Vuković kaže da će uskoro biti raspisan tender za gradnju ograde oko slobodne zone za pse u Studenačkim glavicama.
Коментари (0)
Оставите свој коментар