Predsjednik DDDK „Podgorica" Vukota Jašović saopštio je za „Dan" da je u pitanju tradicionalna akcija koju svake godine organizuju povodom Dana oslobođenja Podgorice. Jašović poručuje da je davanje dragocjene tečnosti privilegija zdravih ljudi, te da njenim davanjem obezbjeđujemo sigurniju budućnost za nas, bližnje i pokazujemo odgovoran odnos prema zajednici.
– Ovo je druga velika godišnja akcija koju organizujemo i posvećena je Danu oslobođenja Podgorice. Na akciju smo pozvali davaoce krvi iz Čačka, Trebinja, Ugljevika i Stolca, ali i gradova iz cijele Crne Gore. Ovu akciju organizujemo u saradnji sa Crvenim krstom Podgorica – rekao je Jašović.
On poziva sve građane od 18 do 65 godina da daju krv.
Sa osam humanista na akciju je stiglo Udruženje dobrovoljnih davalaca krvi FRA „Čačak". Predsjednik udruženja Jaroslav Petrović saopštio je da se na pozive Podgoričana odazivaju svake godine jer su Čačak i Podgorica gradovi pobratimi.
– Podgoričani dolaze kod nas, i mi uzvraćamo posjetu. Sarađujemo 35 godina i ovo su dva bratska udruženja. Družimo se i obezbjeđujemo krv jedni drugima. Smatram da je velika stvar dati krvi, ali je malo ljudi koji to umiju da cijene – rekao je Petrović.
Četrdeset puta do sada krv je dao Čačanin Miomir Lazović.
– Onome kome daješ krv to znači sve, a nama je to malo. Ovo je treći put da dolazim u Podgoricu ovim povodom i ovaj grad volim – rekao je Lazović.
Akciji se priključio i Miloš Joković, iz društva dobrovoljnih davalaca krvi „Aktiva Piva" iz Plužina.
– Do sada sam 30-ak puta dao krv. Smatram da je to human gest koji bih preporučio svim ljudima – rekao je Joković.
