Žive ograde zaklanjaju vidik vozačima / -D.Lj.
08/05/2022 u 06:42 h
Danijela LjucovićDanijela Ljucović
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
StoryEditor

Žive ograde ometaju saobraćaj u Tološima

Treba postaviti „ležeće policajce” na početku Tivatske i Ulice Milana Raičkovića, kao i u Ulici Boška Buhe u blizini raskrsnice, navodi Risto Raičević

Raskrsnica Ulice Boška Buhe sa Tivatskom i Ulicom Milana Raičkovića u Tološima stvara velike probleme mještanima. Veoma prometna, nepregledna, a kada se tome doda brza vožnja i česti udesi predstavlja opasnost kako za pješake tako i vozače. Mještani kažu da je raskrsnica veoma nepregledna i nebezbjedna jer žive ograde zaklanjaju vidik. Saobraćajnih znaka o zaustavljanju i pravu prvenstva nema, pa se vozači vode onom narodnom „ko prvi ugrabi“. Žitelji ove ulice traže postavljanje usporivača brzine što hitnije kako ne bi došlo do neželjenih posledica.

Mještanka Dragana Savković ističe da bi trebalo u Ulici Boška Buhe u blizini raskrsnice postaviti dva „ležeća policajca“.

– Trebalo bi na početku Tivatske ulice postaviti znak stop. U Ulici Boška Buhe u blizini raskrsnice je zgrada, prodavnica. Ljudima koji imaju živu ogradu na raskrsnicama trebalo bi narediti da to redovno održavaju da bi vozači, ali i pješaci imali bolju preglednost. Grane ne smiju prelaziti van dvorišta, jer zaklanjaju vidik. Biciklista sam i kada prolazim raskrsnicu strahujem, jer je vrlo frekventna iz svih pravaca, dosta djece moraju da prođu kada idu i vraćaju se iz škole – kazala je Savković.

image

Raskrsnica nebezbjedna za saobraćaj

-D.Lj.

I Risto Raičević navodi da je zbog bezbjednosti svih učesnika u saobraćaju neophodno postaviti usporivače brzine.

– Treba postaviti „ležeće policajce“ na početku Tivatske i Ulice Milana Raičkovića. To bi trebalo uraditi i u blizini rasksnice i u Ulici Boška Buhe, jer veliki broj djece prolazi ulicom kada idu u školu. Od zelenila se ne vidi ništa. Na raskrsnicama po pravilu ono ne bi trebalo da tu budu, ali to niko ne poštuje. Na kraju Tivatske ulice je betonska ograda. Sve su ulice u ovom dijelu naselja frekventne i Boška Buhe, i Milana Raičkovića i Tivatska – kazao je Raičević.

Sekretarijat za saobraćaj: Ugrađene dvije asfaltne platforme

Iz Sekretarijata za saobraćaj su saopštili da su u ranijem periodu primili veći broj zahtjeva stanovnika MZ Tološi za postavljanje usporivača brzine u Ulici Boška Buhe.

– Razmatrajući zahtjeve, Sekretarijat je izdao rješenje preduzeću Putevi za postavljanje dvije asfaltne platforme i to na raskrsnici sa Ulicom Budvanskom i na raskrsnici sa Ulicom dr Filipa Šoća, i one su ugrađene. Prateća infrastruktura uz Ulicu Boška Buhe, postojanje ograda sa ulaznim kapijama onemogućava postavljanje asfaltnih platformi na adekvatan način. Svakako, kontinuirano pratimo stanje u saobraćaju, kao i zahtjeve stanovnika ovog dijela grada sa ciljem iznalaženja mogućnosti za primjenu prihvatljivih saobraćajnih rješenja kojima se povećava nivo bezbjednosti svih učesnika u saobraćaju – naveli su iz Sekretarijata za saobraćaj.

Oni su istakli da su njihove ekipe obišle ovu raskrsnicu više puta i analizirali preglednost priključenja Tivatske ulice na Ulicu Boška Buhe, gledano iz pravca Budvanske ulice i konstatovale da je u jednom dijelu dobra, dok je u drugom dijelu gledano iz pravca Ulice Partizanski put potrebno intervenisati u smislu uklanjanja zelenila koje utiče na vidljivost učesnika u saobraćaju.

– Komunalnoj inspekciji je dostavljeno obraćanje i zatraženo da preduzmu mjere iz svoje nadležnosti – zaključili su iz Sekretarijata za saobraćaj.

Sa njim je saglasna i Nada Raičević.

– Postavila bih dva „ležeća policajca“ u Ulici Boška Buhe. Na raskrsnicama ne bi smjele da se grade betonske ograde i da su žive ograde neuredne zbog bezbjednosti. Ovo je vrlo prometna raskrsnica prolazi kako veliki broj djece tako i vozila. Na početku Tivatske ulice treba postaviti i znak stop – poručila je Nada Raičević.

Njen komšija Vesko Drašković kaže da je više decenija obećavano da će Ulica Boška Buhe da se proširi i dobije trotoare.

– Po DUP-u je za Ulicu Boška Buhe planirano da se proširi, ali ništa od toga nema do danas. Nemamo ni atmosfersku ni fekalnu kanalizaciju. Svaka raskrsnica od bulevara do Vranića u ovoj ulici je nebezbjedna i nigdje nema signalizacije sa pravom prvenstva. Brzo se vozi, ne vidi se ništa i vrlo je nebezbjedno. Postoji zakon gdje je propisano da 60 centimetara od asfalta na raskrsnici treba da je ograda visine, da bi čovjek iz auta mogao da vidi lijevo i desno, ali to niko ne poštuje – zaključio je Drašković.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
{"success":true,"message":null,"messages":null,"data":null,"logged_in":false}
27. mart 2025 16:17