D.K.D.K.
i na WhatsUp kanalu

Janža donio zaslužen bod Sloveniji

Danskoj pripalo prvo, a Sloveniji drugo poluvrijeme

Prvi remi na Evropskom prvenstvu - Danska i Slovenija podijelili su bodove (1:1) na otvaranju grupe C u Štutgartu.

U meču sa dva različita poluvremena može se konstatovati da je ishod pravedan.

Prvi su zaprijetili Slovenci preko Benjamina Šeška, čiji je udarac prohujao pored stative, da bi nepun minut kasnije odgovor Danske bio surov. Nakon auta Vind je majstorski petom proigrao Kristijana Eriksena, koji je iz prve loptu pospremio u mrežu nemoćnog Jana Oblaka. Igrao se 17. minut.

U 43. minutu Eriksen je mogao da poostigne i drugi gol, ali je njegov udarac završio iznad prečke.

Nastavak je donio potpuno drugačiju sliku na terenu. Izmjene Matjaža Keka su urodile plodom, Slovenija je atakaovala ka golu rivala, propuštala šanse (Šeško u 76. minutu pogodio stativu), da bi do zasluženog izjednačenja stigla u 77. Janža je dobio loptu na desnoj strani i uputio udarac. Lopta je zakačila jednog od igrača Danske i prevarila Šmajhela

Za deliijum slovanačkih navijača. "Zmajčeki" su igrom u drugom poluvremenu zaslužili bod.