Sa meča u Hamburgu / -FOTO: WWW.UEFA.COM
16/06/2024 u 16:53 h
Slušaj vijest

Veghorst srušio Poljake za prvu radost Holanđana na EP

Reprezentacija Holandije pobjedom je otvorila Evropsko prvenstvo u Njemačkoj

“Lale” su u meču prvog kola D grupe savladale Poljsku nakon preokreta sa 2:1 I na taj način opravdale ulogu favorita koje su imale prije meča.

Poljska јe povela u 16. minutu. Zjelinski je izveo korner i poslao savršenu loptu na prvu stativu, a napadač Antalije Buksa skočio između Damfrisa i Van Dajka i loptu poslao u mrežu. Trinaest minuta Holanđani su izјednačili. Kodi Gakpo јe šutirao, lopta se posle njegovog udarca odbila od jednog fudbalera Poljske, promiјenila pravac i završila u mreži.

Do pobjede, prve na ovom šampionatu, „lale“ su stigle u finišu utakmice. Igrao se 84. minut kada je Veghorst pogodio za 2:1. Samo dva minuta nakon što je ušao sa klupe, u svom prvom kontaktu sa loptom, Veghorst je iskoristio dodavanje Akea i matirao Ščensnog.

U samom finišu meča Poljaci su mogli do izjednačenja i boda, ali je Verbrugen skinuo zicer Šviderskom.

26. jun 2024 13:41