Dieter John i Goran Knežević / -BORIS SEKULARAC
15/10/2025 u 09:29 h
PROMOPROMO
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
StoryEditor

Fortuna Entertainment Group preuzima crnogorski Lob

Fortuna Entertainment Group (FEG), vodeći pružalac usluga u oblasti igara na sreću u Centralnoj i Istočnoj Evropi, potpisala je ugovor o preuzimanju 51% udjela u kompaniji Lob, drugom najvećem operateru u toj oblasti u Crnoj Gori.

Ova akvizicija predstavlja jedno od najvećih stranih direktnih ulaganja u Crnoj Gori u posljednjih nekoliko godina i važan korak u jačanju prisustva FEG-a na tržištima jugoistočne Evrope.

Kompanija Lob, sa sjedištem u Podgorici, posluje više od 25 godina i razvila je široku mrežu maloprodajnih objekata i digitalnih servisa za igre na sreću širom zemlje. Lob je prepoznat kao drugi najveći pružalac usluga sportskog klađenja i sportskog i digitalnog zabavnog sadržaja u Crnoj Gori.

Tokom 2024. godine Lob je ostvario prihod od 30 miliona eura, što potvrđuje njegovu snažnu tržišnu poziciju. Kompanija najveći dio poslovanja ostvaruje putem interneta – 77%, dok 23% poslovanja čini maloprodajna mreža. Fokus kompanije je primarno na sportskom klađenju, koji čini 65% poslovanja, dok preostalih 35% otpada na druge igre na sreću. Sa preko 300 zaposlenih i mrežom od oko 100 prodajnih mjesta, Lob nastavlja da učvršćuje svoju poziciju u ovom sektoru privrede.

"Crna Gora je tržište sa velikim potencijalom i jasnim evropskim pravcem razvoja. Uložićemo značajna sredstva u Lob, podstaći njegov rast i uspostaviti najviše standarde i najbolje prakse u poslovanju. Naš cilj je da kroz partnerstvo sa Lobom doprinesemo modernizaciji sektora zabave, unaprijedimo transparentnost i razvijemo inovativna rješenja koja poboljšavaju korisničko iskustvo", izjavio je Dieter John, izvršni direktor Fortuna Entertainment Group.

image

Dieter John, izvršni direktor Fortuna Entertainment Group

-BORIS SEKULARAC

Ekspanzija nije samo geografska, već i tehnološka. FEG nastavlja da ulaže u modernizaciju svih korisničkih kanala kroz upravljanje naprednim tehnologijama, personalizaciju uz pomoć vještačke inteligencije, analitiku i razvoj digitalnih platformi i online iskustava.

Ove inovacije doprinose rastu sektora sportske i digitalne zabave i redefinišu način na koji korisnici komuniciraju sa savremenim digitalnim servisima.

„Za Lob je ovo novo poglavlje u poslovanju i djelovanju, poglavlje koje treba da donese brojne benefite i sinergetske efekte kako za samu kompaniju tako i za industriju u kojoj kompanija posluje u Crnoj Gori. Neki od ključnih benefita odnose se na poboljšanje kvaliteta korporativnog upravljanja, modernizaciju odnosa sa klijentima, brži i cjelovitiji tehnološki razvoj, na bolje upravljanje rizicima sa kojima se kompanija susreće u svom poslovanju", kazao je predsjednik Odbora direktora Lob-a Goran Knežević.

image

Goran Knežević, predsjednik Odbora direktora Lob

-BORIS SEKULARAC

FEG je u završnoj fazi dobijanja međunarodne G4 sertifikacije, koja potvrđuje najviše standarde odgovornog poslovanja i zaštite korisnika. U Crnoj Gori, kao i na svim drugim tržištima na kojima FEG posluje, kompanija će blisko sarađivati sa institucijama i regulatornim tijelima.

„Što se tiče toga što ovo može značiti za industriju u Crnoj Gori, to je svakako veća konkurentnost, veći stepen usklađivanja sa novim zakonodavnim okvirom koji je prisutan u Crnoj Gori, jačanje standarda dobre prakse u poslovanju u ovoj oblasti, naravno i veće zahtjeve za eliminisanjem potencijalnih regulatornih arbitraža, jačanje konkurencije, promjena tržišnog učešća", kazao je Knežević.

image

Dieter John i Goran Knežević

-BORIS SEKULARAC

 

Ovom akvizicijom Fortuna Entertainment Group i Lob potvrđuju svoju zajedničku posvećenost transparentnosti, inovacijama i društveno odgovornom rastu, doprinoseći jačanju investicionog ambijenta i modernizaciji tržišta Crne Gore.


O kompaniji Fortuna Entertainment Group

Fortuna Entertainment Group je vodeći operater u oblasti digitalne i sportske zabave, osnovan 1990. godine u Češkoj Republici. Danas posluje u Češkoj, Slovačkoj, Poljskoj, Hrvatskoj i Rumuniji, zapošljava 4.500 ljudi i nudi širok spektar digitalnih i interaktivnih usluga. Grupa je u vlasništvu Penta Investments, sa sjedištem u Pragu.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
ТАГОВИ
LOB KLADIONICALOB
05. decembar 2025 22:26