Markao Arnautović pogodio mrežu Seltika / EPA-ANDREJ CUKIC
25/09/2025 u 09:44 h
Dan portalDan portal
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
StoryEditor

Arnautović novi rekorder Lige Evrope

Napadač Crvene zvezde prekinuo je "najduži post" između dva gola u drugom po snazi evropskom takmičenju

Nije Crvena zvezda uspjela da savlada Seltik na startu Lige Evrope, morala je da se zadovolji bodom, ali je strijelac izjednačujućeg gola Marko Arnautović postao rekorder ovog takmičenja.

Prema pouzdanim podacima "Opte", Arnautović je postao kreator najdužeg razmaka između golova jednog igrača u Ligi Evrope, odnosno bivšem Kupu UEFA. Čak 16 godina i 217 dana prošlo je od prvog gola Arnautovića u ovom takmičenju i ovog posljednjeg na stadionu "Rajko Mitić".

Još kao 19-godišnjak u dresu Tventea, davne 2009. godine, postigao je prvi gol u tadašnjem Kupu UEFA protiv Olimpika u Marseju. Holandski tim slavio je sa 1:0.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
05. decembar 2025 13:44