Arsenal opravdao ulogu favorita / -FOTO: TWITTER/PREMIERLEAGUE
11/11/2023 u 18:07 h
D.K.D.K.

Arsenal siguran, novi minimalac Junajteda

Cijelom plijenu radovao se i Everton u gostima protiv Kristal Palasa

Arsenal se vratio na trijumfalni put u Premijer ligi nakon prošlonedjeljnog poraza u gostima od Njukasla, na Emiratima je preslišao "fenjeraša" Barnli i izjednačio se na vrhu sa po 27 bodova sa aktuelnim šampionom Mančester sitijem, koji sjutra gostuje Čelsiju.

Trosar je u prvom minutu nadoknade doveo "tobzije" u vođstvo, gosti uspjeli da poravnaju preko Braunhila u 54. minutu, ali je Saliba samo tri minuta kasnije donio novo vođstvo domaćinu, da bi Zinčenko u 74. ovjerio osmi trijumf u sezoni.

Drugu vezanu pobjedu i to ponovo minimalnu ostvario je Mančester junajted, ovog puta protiv Lutona na Old Trafordu golom Lindelofa u 59. minutu, dok je Everton u sjajnom meču na Selhurst parku dobio Kristal Palas.

Rezultati 12. kola (danas): Vulverhempton - Totenhem 2:1 (0:1) (Sarabija 90+1, Lemina 90+7 - Džonson 3), Arsenal - Barnli 3:1 (1:0) (Trosar 45+1, Saliba 57, Zinčenko 74 - Brovnhil 54), Mančeter junajted - Luton 1:0 (0:0) (Lindelof 59), Kristal Palas - Everton 2:3 (Eze 5 p, Eduard 73 - Mikulenko 1, Dukure 49, Gej 86). Bornmut - Njukasl (18.30).

13. maj 2024 03:40