Remi na ”Vila parku” / -FOTO: TWITTER/PREMIERLEAGUE
06/04/2024 u 18:36 h
D.K.D.K.

Aston Vili samo bod, preokret Vest Hema

Popodnevni program u okviru 31. kola Premijerlige donio je puno uzbuđenja i nekoliko preokreta

Nije se tako nešto dalo naslutiti nakon prvih 45 minuta kada su postignuta samo tri pogotka, ali su se u nastavku strijelci raspucali.

Spektakularan meč viđen je na Vila parku. Aston Vila je vodila sa 2:0, Brentford preokrenuo (2:3), da bi bod domaćinu donio Oli Votkins. Bod kojim je ekipa iz Birmingema ostala na četvrtoj poziciji koja vodi u Ligu šampiona, ali već sjutra Totenhem će imati priliku da se bodovno poravna sa "vilenjacima" ako opravda ulogu favorita protiv Notingem Foresta.

Vest Hem je režirao preokret protiv Vulverhemptona u gostima, Njukasl je takođe u gostima slavio protiv Fulama, a važne pobjede u borbi za opstanak ostvarili su Everton i Luton.

Rezultati 31. kola (danas): Kristal Palas – Mančester siti 2:4 (1:1) (Mateta 3, Eduar 86 – De Brujne 13, 70, Luis 47, Haland 66), Aston Vila – Brentford 3:3 (1:0) (Votkins 39, 81, Rodžers 46 – Zanka 59, Mbeumo 61, Visa 68), Everton – Barnli 1:0 (1:0) (Kalvert-Luin 45+3) Fulam – Njukasl 0:1 (0:0) (Gimaraeš 81), Luton – Bornmut 2:1 (0:0) (Klark 73, Moris 90 – Tavernije 52), Vulverhempton – Vest Hem 1:2 (1:0) (Sarabija 33. penal – Paketa 73. penal, Vord-Praus 85), Brajton – Arsenal (18.30).

20. maj 2024 12:33